۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲

لزوم مراجعه مشمولان خرداد به مراکز درمانی استان

لزوم مراجعه مشمولان خرداد به مراکز درمانی استان
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، همه مشمولان اعزامی مراکز آموزشی در خردادماه امسال برای معاینه باید به مراکز بهداشت وابسته به شبکه‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی استان مراجعه کنند.

سرهنگ حسین عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با اعزام مشمولان نظام وظیفه، اظهار کرد: اعزام همه مشمولان پایه خدمتی از اول تا سوم خردادماه امسال صورت گرفته و اعزام مشمولان گروه پزشکی و مرتبط پایه خدمتی خرداد امسال به مراکز آموزش نیروهای مسلح تخصیص داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ابلاغ زمان‌بندی جدید اعلام حضور به نیروهای مسلح که در آن حداکثر مدت پذیرش مشمولان در مراکز آموزش سه روز است، افزود: مشمولان و خانواده‌ها از راه‌های دور و نزدیک به محل تجمع در روز اعزام حاضر می‌شوند، قابل ذکر است اعزام مشمولان با رعایت دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی و بدون تأخیر انجام خواهد شد.

این مقام نظامی با بیان اینکه بیماری کرونا هنوز در سطح کشور ریشه‌کن نشده و نیازمند اتخاذ تدابیر متناسب با این وضعیت بوده و اعزام مشمولان به مراکز آموزش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود، تصریح کرد: مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی باید جیره خشک بین‌راهی خود را برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا همراه خود داشته باشند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان، با بیان اینکه رانندگان و مأموران بدرقه در طول مسیر حق توقف در رستوران‌های بین‌راهی برای صرف غذا را ندارند و هزینه پذیرایی بین‌راهی به شماره کارت مشمول واریز خواهد شد، ادامه داد: برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا همه مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی در خردادماه امسال نیاز به مراجعه به مراکز بهداشت وابسته به شبکه‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی است برای معاینه قبل از اعزام مراجعه کنند.

عباسی با اشاره به اینکه تاریخ اعزام مشمولان معاف از رزم دارای بیماری‌های مزمن آسمی، قلبی و عروقی، خونی، گوارشی و عفونی به صورت سامانه‌ای تمدید شده است، اظهار کرد: اعزام این دسته از مشمولان همچنین مشمولانی که خودشان و یا خانواده آنان به بیماری کرونا مبتلا هستند، جداً در این دوره خودداری و موعد اعزام آن ها تمدید می‌شود.

وی در رابطه با مدارک مورد نیاز، افزود: مشمولان وظیفه اصل مدارک مورد نیاز اعم از برگ اعزام، برگ محل مراجعه، برگ واکسیناسیون، کارت ملی و شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص تاهل، پدر نظامی شاغل یا بازنشسته، گواهی فوت والدین، جانبازان بالای ۲۵ درصد و خانواده درجه یک شهداء و غیره را همراه خود داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه مشمولان وظیفه قبل از مراجعه به وظیفه عمومی، بهداشت فردی از قبیل؛ کوتاه کردن موی سر، گرفتن ناخن‌ها و نظافت شخصی خود را رعایت کرده و وسائل شخصی، بهداشتی را همراه خود داشته باشند، خاطرنشان کرد: از خانواده‌ها درخواست می‌کنم با توجه به مراتب فوق از تجمع در مقابل وظیفه عمومی استان خودداری کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking