۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

436000 هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان تابستان امسال زیر کشت می‌رود

استاندار خوزستان از اختصاص 436 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان برای کشت تابستان خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، غلامرضا شریعتی امروز در نشست شورای کشاورزی استان خوزستان اظهار داشت: تشکیل این شورا به منظور برنامه‌ریزی برای کشت تابستانه در استان است.

وی افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر جهش تولید ما نیز باید در این مسیر حرکت کنیم و سیاست‌ها و برنامه‌های خود را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تدوین کنیم.

استاندار خوزستان گفت: تابستان سال گذشته که تابستان شیرینی را برای کشاورزان رقم زدیم و کشاورزان توانستند کشت خوبی داشته باشند با برنامه‌ریزی و همت سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان آب‌وبرق استان و معاونت عمرانی استانداری برای امسال نیز سناریویی که بیشترین سطح زیر کشت را رقم خواهد زد را پذیرفتیم و تصویب شد.

شریعتی ادامه داد: از کشاورزان عزیز  می‌خواهم تا با سازمان جهاد کشاورزی همراهی کنند و آنچه که تصویب شده و تامین آب مشخص شده را طبق برنامه با ما همکاری کنند تا تامین آب پایین دست و آب شرب به مخاطره نیفتد.

وی با بیان این که 436 هزار هکتار را برای کشت تابستان در نظر گرفتیم گفت: سال گذشته این رقم 460 هزار هکتار بود و امسال با وجود ضعیف بودن منابع آبی نسبت به پارسال برای رضایت حال کشاورزان و تامین تولید و لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری تصمیم گیری شد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: امسال  تاکید رهبر انقلاب مبنی بر جهش تولید را داشتیم و از سوی دیگر ویروس کرونا دولتمردان کشور‌های دیگر را در صادرات محصولات غذایی باعث تردید کرده است و حمل‌ و نقل بین کشور ها با مشکلاتی روبه رو است ما به عنوان مسئولان دولتی باید بیشترین ریسک را برای تامین امنیت غذایی و رضایت حال شهروندان و کشاورزان می‌پذیرفتیم.

جزئیات مزد کارگران در بخش کشاورزی/ نشاکار بیشترین دستمزد را می‌گیردتهران| هجوم ملخ به مزارع کشاورزی پیشوا تکذیب شدتهران| چالش توسعه واحدهای صنعتی در بهارستان؛ قوانین جهاد کشاورزی مانع عمده فعالیت واحدها است
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking