۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

بازگشایی بازارهای هفتگی گلستان

بازگشایی بوم‌گردی‌ها و هتل‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت و رستوران‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت و بازارهای هفتگی با محدودیت از جمله مصوبات جلسه امروز ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان گلستان بود.

استاندار گلستان ظهر امروز در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه مصوب شد، بوم‌گردی‌ها و هتل‌های استان از ۵۰ درصد ظرفیتشان برای پذیرش مسافر استفاده کنند. همچنین رستوران‌ها نیز می‌توانند با ۳۰ درصد ظرفیت مشغول به فعالیت شوند.

هادی حق‌شناس افزود: با توجه به اینکه برخی از دانش آموزان پایه دوازدهم در مدارس شبانه‌روزی با مشکلات رفت‌وآمد مواجه خواهند شد، مقرر شد این دانش آموزان در طول ایام امتحانات بتوانند با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی و آموزش‌وپرورش استان، شب را در خوابگاه اقامت داشته باشند.

وی تصریح کرد: در استان حدود ۷۰۰ فروشنده در بازارهای هفتگی فعالیت دارند که بعد از شیوع کرونا و تعطیلی بازارهای هفتگی با مشکل مواجه شدند. در این جلسه مصوب شد بازارهای هفتگی شهرستان‌ها به‌صورت حضور نصف این فروشندگان و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ازجمله استفاده از ماسک و دستکش مجدداً شروع به کار کنند.

استاندار گلستان تأکید کرد: اگر در شهری که محدودیت‌های فعالیت هتل‌ها، بوم‌گردی‌ها، رستوران‌ها و بازارهای هفتگی برداشته شده، افزایش بیماران را داشته باشیم، قطعاً در بازگشایی‌ها تجدیدنظر خواهد شد.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: در یکی دو هفته گذشته دو شهرستان استان که پیش از این وضعیت سفید کرونا داشتند به جای یک مورد بستری در روز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، دو مورد بستری داشتند که اگر این وضعیت ادامه داشته باشد این دو شهرستان را از وضعیت سفید خارج می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking