۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵

به رودخانه‌های البرز نزدیک نشوید

به رودخانه‌های البرز نزدیک نشوید
سرپرست اداره کل هواشناسی البرز گفت: از مردم به ویژه مسافران درخواست می‌شود از اتراق در کنار رودخانه و انجام فعالیت‌های کوه نوردی جداً خودداری کنند.

آرش بهاروند احمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از عصر دیروز (۳۰ اردیبهشت) شاهد ورود سامانه جدید بارشی به استان هستیم که پیش بینی می‌شود این سامانه تا عصر جمعه در استان ماندگار باشد.

وی ادامه داد: با ادامه بارش‌ها در استان شاهد بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و وقوع رعد و برق و ریزش تگرگ در مناطق مختلف استان هستیم.

وی افزود: بر این اساس از مردم به ویژه مسافران درخواست می‌شود از اتراق در کنار رودخانه و انجام فعالیت‌های کوه نوردی جداً خودداری کنند.

این مسئول توضیح داد: دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز باید در حالت آماده باش قرار داشته باشند تا در صورت آبگرفتگی معابر و وقوع حادثه در کمترین زمان بتوانند خدمات رسانی کنند.

احمدی با اشاره به وضعیت دمای استان طی سه روز آینده گفت: طی این مدت بیشینه دمای استان به ۳۴ و کمینه آن نیز به ۱۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

سرپرست اداره کل هواشناسی البرز گفت: طی سه روز آینده کیفیت هوای استان در وضعیت سالم است و میانگین سرعت وزش باد هم بین ۵ تا ۹ متر در ثانیه متغیرخواهد بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking