۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

سومین اهدای زندگی در زنجان

سومین اهدای زندگی در زنجان
اهدای عضو اوج بخشش یک انسان است؛ انسانی که در سخت‌ترین لحظه زندگی خود تصمیم می‌گیرد اعضای بدن یکی از عزیزانش را که دچار مرگ مغزی شده ببخشد؛ روز ملی اهدای عضو در تقویم ایرانیان در ۳۱ اردیبهشت‌ماه است.

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با سومین اهدای عضو در استان زنجان طی سال‌جاری، اظهار کرد: مرحوم اسکندر میرزایی، جوان ۳۵ ساله خدابنده‌ای پس از تصادف با موتورسیکلت، به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان انتقال یافت.

شهریار امام‌وردی افزود: پس از تایید مرگ مغزی این بیمار و جلب رضایت از خانواده مرحوم میرزایی برای اهدای عضو، پیکر وی برای اهدا به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

این مسئول در خصوص اعضای اهدا شده، تصریح کرد: کبد، کلیه‌ها و قلب این بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان با بیان اینکه ۶۵ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد، خاطرنشان کرد: از تعداد ۶۵ مورد شناسایی شده، ۳۱ مورد به اهدای عضو منجر شد، ۲۲ مورد نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند و ۱۲ مورد نیز با اهدای عضو موافقت نکردند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking