۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱

ترانزیت کالا از راه‌آهن ارومیه به ترکیه 300 درصد افزایش یافت

ترانزیت کالا از راه‌آهن ارومیه به ترکیه 300 درصد افزایش یافت
مدیرکل راه‌آهن آذربایجان‌ گفت: ترانزیت کالا از مبدا راه‌آهن ارومیه به ترکیه نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش یافت.
- اخبار استانها -

شاپور ارصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: خوشبختانه اداره کل راه‌آهن آذربایجان‌ با کشور ترکیه ارتباط بسیار مطلوبی دارد اما به جهت کرونا و ایمنی و بهداشت، تزانزیت کالا به این کشور متوقف شده بود و به همین سبب از اسفندماه سال گذشته مبادله کالا انجام و خوشبختانه تاکنون افزایش 300 درصدی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به اینکه شیوع ویروس کرونا تعداد مسافران قطار را در استان و کشور به شدت کاهش داده بود گفت: این در حالی بود که دولت دستور به عدم توقف حرکت و فعالیت قطارها نیز داده بود و برخی قطارها نیز به علت نبود مسافر به اجبار حذف شده بودند.

قطار باری چین وارد خاک ایران شدعبور روزانه 30 رام قطار باری و 50 رام قطار مسافربری از قم به شهرهای مختلف

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان‌ افزود: هم اکنون با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت قطارها ادامه دارد و در تمامی ایستگاه‌های قطار، تب‌سنجی مسافران و ضدعفونی انجام شده و فاصله صندلی‌ها در ایستگاه‌ها نیز برای سلامتی مسافران افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: اگر خانواده‌ای درخواست کوپه خانوادگی را بدهند، با رضایت خود می‌تواند همراه یکدیگر باشند و از سوی دیگر به محض پیاده کردن مسافران در ایستگاه نیز، پیش از ورود مسافران جدید، قطارها مورد ضدعفونی قرار می‌گیرند.

ارصلانی با اشاره به افزایش یا کاهش بلیت قطار با توجه به کرونا گفت: با توجه به اینکه اداره کل راه آهن، دارای نرخ مصوب برای قیمت قطار است، تغییر چندانی در قیمت قطار با توجه به شرایط فعلی وجود نداشته است.

منبع : تسنیم
website tracking