۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱

شناسایی انبار نگهداری چوب‌آلات قاچاق در هیر

شناسایی انبار نگهداری چوب‌آلات قاچاق در هیر
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از شناسایی محل نگهداری چوب‌آلات قاچاق در روستای کوهساره بخش هیر خبر داد.

شهامت هدایت 31 اردیبهشت اظهار کرد: از این انبار بالغ بر 250 اصله چوب قاچاق جنگلی کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد چوب‌آلات که توسط قاچاقچیان وارد اردبیل شده بود، در انباری در روستای کوهساره بخش هیر نگهداری می‌شد که با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان محل نگهداری شناسایی شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: با اخذ مجوز قضایی ورود به محل با همکاری عوامل نیروی انتظامی بخش هیر محموله قاچاق کشف و ضبط شد.

هدایت افزود: در این باره یک نفر متخلف دستگیر و پس از تکمیل پرونده برای اعمال مجازات‌های قانونی به مراجع قضایی استان معرفی شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تصریح کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه‌روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق استان فعالیت دارند و با متخلفان برخورد جدی خواهند داشت.

وی ادامه داد: ‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده و انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند.

هدایت از مردم و دوستداران طبیعت خواست؛ در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی ومرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking