۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۱

کرونا درآمد بیمارستان‌ها را کم کرد

کرونا درآمد بیمارستان‌ها را کم کرد
نماینده وزیر بهداشت در خوزستان از کاهش در آمد بیمارستان‌ها پس از شیوع و همه گیری بیماری کرونا ویروس خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علیرضا افشار نماینده وزیر بهداشت،در خوزستان گفت: پس از شیوع و همه گیری بیماری کرونا، بیمارستان‌های خوزستان بین ۳۰ تا ۷۰ درصد کاهش درآمد داشته اند و با توجه به شرایط فعلی استان از ستاد ملی کرونا درخواست توجه ویژه در این زمینه به استان خوزستان  را کرده‌ایم.

او بیان داشت: کمبود تخت‌های ویژه و دستگاه ونتیلاتور داریم که طی مذاکراتی که با وزارت بهداشت انجام شد تعداد ۲۰دستگاه برای اهواز و ۱۰دستگاه برای شهرستان‌های آبادان، دزفول، شوشتر و بهبهان تهیه شد.

افشار افزود: من هم  به عنوان نماینده وزیر مساله تجدید نظر در امتحانات پایه نهم را به وزیر منعکس می‌کنم تا تدبیری اندیشیده شود و دغدغه والدین آنان برطرف شود.

نماینده وزیر بهداشت در خوزستان  تصریح کرد: حجم کار و خستگی و فرسودگی پرسنل درمانی دغدغه مهمی برای ماست چرا که پزشکان، پرستاران  و دیگر پرسنل کادر درمانی حدود سه ماه  است که به صورت شبانه روزی در حال تلاش برای مهار ویروس هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: گزارش‌ها حاکی از این است که برخی  از آنان حتی در این مدت هنوز فرزندان، پدران و مادران خود را ندیده اند و  از  سوی دیگر با توجه به وضعیت اقلیمی  و گرمای خوزستان پوشش لباس‌های محافظتی کار را برای آن‌ها سخت کرده است.

او گفت: خوزستان از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا افزایش پیدا کرد و در نیمه اردیبهشت برخی شهر‌های این استان در شرایط قرمز قرار گرفتند که از این جهت وزیر بهداشت قرار دادن یک نماینده در استان‌هایی با این شرایط را صلاح دانست.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking