۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷

استاندار گلستان: دستگاه‌های اجرایی برای تسهیلات ازدواج آسان جوانان تلاش کنند

استاندار گلستان: دستگاه‌های اجرایی برای تسهیلات ازدواج آسان جوانان تلاش کنند
استاندار گلستان گفت: ایجاد مشوق برای ازدواج و افزایش تعداد فرزند ضروری است و نباید مانع ایجاد شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق شناس پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گلستان با موضوع ازدواج و خانواده، اظهار داشت: اگر رشد جمعیت ایران به صفر برسد بزرگ‌ترین خطر برای کشور خواهد بود و برای جلوگیری از این خطر باید به مقوله‌های ازدواج و آموزش توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: برای اینکه ازدواج‌ها زودتر انجام شود باید مشوق‌هایی برای آن و افزایش تعداد فرزند در نظر گرفت، در دو دهه اخیر و از زمانی که رهبر معظم انقلاب اسلامی راهبردهای جمعیت را ابلاغ کردند همه دستگاه‌های اجرایی در تلاش هستند تا با ایجاد مشوق‌ها و تسهیلات ازدواج آسان انجام شود.

پرداخت 239 هزار فقره وام ازدواج بانک ملی ایران در سال گذشتهبانک‌های استان لرستان حق گرفتن معوقات وام‌های ازدواج و قرض الحسنه را ندارندسنگ‌اندازی برخی بانک‌ها برای وام 100 میلیونی ازدواج/ ضامن باید خانه و حقوق 5 میلیونی داشته باشد

حق شناس ادامه داد: ممکن است برخی دستگاه‌ها از امکانات نرم افزاری اطلاعات کافی نداشته باشند و اداره کل ورزش و جوانان استان مکلف است تمام قوانین و آئین نامه‌های ازدواج آسان را تجمیع و اطلاع رسانی عمومی انجام شود.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه نرخ طلاق در کشور رو به افزایش است باید برنامه‌های فوق العاده‌ای توسط آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها برای دانش آموزان مقطع متوسطه و دانشجویان اجرا شود و طراحی آن به عهده اداره کل ورزش و جوانان استان خواهد بود.

استاندار گلستان با بیان اینکه سال گذشته بیش از 14 هزار ازدواج و حدود سه هزار و 800 طلاق در استان رخ داد، گفت: متاسفانه در نظام اداری موانعی ایجاد شده که شرایط را برای دریافت تسهیلات سخت می‌کند در حالی که نباید برای ازدواج مانع ایجاد کنیم.

حق شناس افزود: سال گذشته 32 هزار تولد در استان رخ داد و بخش قابل توجهی سقط جنین اتفاق افتاد که نشان می‌هد به جز طلاق اتفاقات بد دیگری هم رخ داده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking