۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۰

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد:

امداد رسانی هلال احمر به ۳۵ حادثه در شهرستان سربیشه

امداد رسانی هلال احمر به ۳۵ حادثه در شهرستان سربیشه
بیرجند -سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر سربیشه به ۳۵ حادثه از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: به ۱۸۵ حادثه دیده خدمات ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور کشور شناخته شده که علی رغم این وسعت، جمعیت کم استان باعث شده تا شهرستان‌های این خطه کویری با مسیرهایی طولانی به هم متصل شوند.

بنا بر گزارش‌ها و آمارها، طولانی و کویری بودن جاده‌های استان سالانه آبستن حوادث زیادی می‌شود و افراد زیادی را به کام مرگ می‌کشاند. بنا به گفته‌های مسئولان هم واژگونی‌ها و تصادفات رخ به رخ متهمین ردیف اول در این حوادث بوده که تحلیل این امر ریشه در شرایط نامساعد جاده‌ها دارد چراکه طولانی بودن مسیرها و کویری بودن جاده‌ها باعث خستگی رانندگان شده و از سویی کمبود استراحت گاه‌های بین راهی و یک بانده بودن برخی مسیرها حوادثی تلخ را می‌آفریند.

جاده سربیشه از جمله محورهایی بوده که حوادث زیادی را منجر می‌شود. بدون شک دو بانده کردن این محور می‌تواند مانع بروز اتفاقات ناگوار شود که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد در غیر این صورت باید همچنان شاهد ریخته شدن خون هم استانی‌ها باشیم. همچنین افزایش نظارت‌های پلیس و استراحتگاه‌های بین راهی در طول مسیر می‌تواند نمودار بروز تصادف جاده را در روند کاهشی قرار دهد.

محمد رضا رضایی، سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی صبح چهارشنبه در بازدید از پایگاه امداد و نجات درح بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیروهای هلال احمر در شهرستان سربیشه به ۳۵ حادثه امداد رسانی داشته‌اند.

وی افزود: ۱۸ مورد از این مأموریت‌ها در حوادث جاده‌ای، شش مورد سیل و آب‌گرفتگی، هشت مورد شهری و سه مورد کوهستان بوده است.

رضایی با بیان اینکه در این مأموریت‌ها به ۱۸۵ حادثه دیده امدادرسانی شده است، افزود: ۷۶ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۹۷ نفر در حوادث سیل و آب‌گرفتگی، هشت نفر در حوادث شهری و سه مورد در حوادث کوهستان خدمات گرفته‌اند.

رضایی با بیان اینکه ۱۲۹ نیروی عملیاتی در قالب ۵۱ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۵۰ دستگاه خودروی امدادی برای امدادرسانی‌ها به‌کارگیری شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: از مجموع حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای سربیشه، ۴۱ نفر مربوط به تصادفات رخ به رخ و ۳۵ نفر مربوط به واژگونی‌ها بوده است.

وی ادامه داد: این آمارها از عدم توجه رانندگان به شرایط جاده و رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی خبر می‌دهد که می‌طلبد مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

رضایی تاکید کرد: از رانندگان خواستاریم در مسیر جاده‌ها با رعایت نکات راهنمایی و رانندگی و عمل به توصیه‌های پلیس و نیروهای راهداری و امدادی از بروز حوادث دلخراش جلوگیری کنند.

وی با اشاره به حادثه برخورد اتوبوس در فروردین ماه سال جاری بیان کرد: امید است با رعایت هرچه بیشتر رانندگان و افزایش نظارت‌های مسئولان در مسیر جاده‌ها شاهد بروز اینگونه حوادث دلخراش نباشیم.

رضایی ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار این حادثه بیان کرد: سرعت عمل نیروهای امدادی در صحنه تصادف بسیار حائز اهمیت بوده که امدادگران این حادثه هم به خوبی ایفای نقش کردند.

گفتی است در پایان این بازدید با حضور امام جمعه، بخشدار و شهردار درح از امدادگران حادثه برخورد اتوبوس جاده سربیشه تقدیر شد.

کلیدواژه ها :امدادرسانی
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking