۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳

کم‌لطفی «رجا» به آژانس‌های مسافرتی همدان

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان گفت: شرکت رجا بیشترین میزان بدهکاری را دفاتر خدمات مسافرتی همدان دارند.

علی مرادی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: شرکت رجا هنوز بدهکاری خود را با دفاتر تسویه نکرده و‌ عمده این مسیرها برای قطارهای همدان به مشهد و تهران به دیگر شهرها است.

وی با بیان اینکه با وجود فشار مالی فراوان به دفاتر خدمات مسافرتی بیش از ۷۰ درصد طلب مردم برگردانده شده است، گفت: متأسفانه فعلاً شرکت رجا کم لطفی کرده و بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از بدهکاری‌ها را برگردانده است.

مرادی‌پور تصریح کرد: شرکت رجا اعلام کرده است پیش فروش قطارها از خردادماه آغاز می‌شود بنابراین با فروش بلیط‌‌ها، دفاتر هزینه‌ مردم را پس بدهند در صورتی که در شرایط فعلی امیدی به فروش نیست و دولت باید فکر اساسی بکند.

وی با بیان اینکه رجا به علت مشکلات مالی نمی‌تواند هزینه‌ها را تسویه کند، خاطرنشان کرد: این شرکت می‌گوید دولت وعده‌ها و‌ وام‌هایی که قول داده را عملی نکرده است که بتوانیم هزینه ها را برگردانیم.

مرادی‌پور اضافه کرد: در مورد شرکت‌های هواپیمایی داخلی نیز بیشترین بدهکاری به هواپیمایی ماهان تعلق دارد و‌ تورهای خارجی نیز تاکنون مبلغی به دفاتر خدمات مسافرتی استان عودت نداده‌اند.

وی بیان کرد: شرکت هواپیمایی ماهان می‌گوید به جای هزینه‌ها به دفاتر خدمات مسافرتی اعتبار می‌دهد اما در حال حاضر وقتی دفاتر اجازه فعالیت ندارند و  فرصت فروش نیست، این پیشنهاد منطقی به نظر نمی‌رسد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان با اشاره به اینکه با شیوع کروناویروس گردشگری در کل دنیا آسیب جدی دیده است، گفت: در کشورهای دیگر به مسافران فرصت شش ماهه و یکساله با تخفیف داده شده اما متأسفانه در ایران این اتفاق نیفتاده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking