۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰

400 روستا در خراسان جنوبی به شبکه گاز متصل می‌شوند

400 روستا در خراسان جنوبی به شبکه گاز متصل می‌شوند
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: در صورت اختصاص به موقع نقدینگی و عدم وجود موانع اجرایی و قانونی، 400 روستای استان در سال جاری از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

سید محمود هاشمی، امروز چهارشنبه 31 اردیبهشت در جمع رسانه‌های گروهی اظهار کرد: شعار امسال شرکت گاز استان، گازرسانی به 399+1 روستا در سال 1399 است و کارکنان شرکت با جدیت تمام در تلاش برای تحقق این شعار هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با گازدار شدن این روستاها، میزان بهره‌مندی خانوار روستایی از گاز طبیعی به بیش از 90 درصد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی بیان کرد: شرکت گاز خراسان جنوبی در سال گذشته نیز توانست مطابق شعاری که اعلام کرده بود هر روز گازرسانی به یک روستا و یک صنعت جامه عمل بپوشاند به طوریکه در سالی که گذشت بیش از 300 روستا و 450 واحد صنعتی و تولیدی در سطح استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

هاشمی با تاکید بر اینکه گازرسانی به روستاها از اولویت‌های شرکت گاز استان است، اظهار کرد: با گازرسانی به بیش از 300 روستا در سال گذشته جمعیت روستایی برخوردار از گاز طبیعی به 77 درصد رسید و این امر موجب شد خراسان جنوبی در بخش گازرسانی به روستاها به حدود متوسط کشوری دست یابد.

وی از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 150 واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی در سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای تشکیل شرکت گاز استان تاکنون 1440 واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی گازدار شده‌اند که نیمی از این تعداد، طی دو سال گذشته اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه  مدیران شرکت ملی گاز ایران و استانداری خراسان جنوبی در بحث گازرسانی، خاطرنشان کرد: امیدواریم با ادامه این روند بتوانیم زودتر از برنامه‌ریزی انجام شده، گازرسانی به روستاهای دارای قابلیت گازرسانی باقیمانده در سطح استان را به پایان برسانیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking