۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹

آغاز ثبت نام دانش آموزان پایه اول از خردادماه

آغاز ثبت نام دانش آموزان پایه اول از خردادماه
ثبت نام کلیه نوآموزان دوره پیش دبستان و دانش آموزان دبستان از اول خرداد ماه سال جاری آغاز می‌شود

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،صدیقه عبدالهی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: ثبت نام کلیه نوآموزان دوره پیش دبستان و دانش آموزان دبستان از اول خرداد ماه سال جاری در تمام مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستان در سطح استان آغاز و تا اول شهریور ماه ۹۹ ادامه دارد.

او افزود:پیش بینی می‌شود بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان پایه اول استان برای سال تحصیلی جدید ثبت نام کنند.

معاون آموزش ابتدایی استان کردستان بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان فقط از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان (سناد) به نشانی www.sanad.medu.ir انجام می‌شود.

عبدالهی با بیان اینکه ثبت نام پایه‌های میانی یعنی پایه‌های دوم تا ششم از اول تیرماه تا پایان مردادماه صورت می‌گیرد؛ خاطرنشان کرد: ثبت نام دانش آموزان در هرمدرسه‌ای که تحصیل می‌کنند بدون حضور اولیا و توسط مدیران مدارس در مهلت مقرر انجام می‌شود.

او با بیان اینکه دوره پیش دبستان دوره دو ساله می‌باشد؛ تاکید کرد: سن ثبت نام پیش دبستانی یک، چهار تا پنج سال تمام (متولدین ۹۴/۰۷/۰۲ الی ۹۵/۰۷/۰۱) و سن پیش دبستانی دو، پنج تا شش سال تمام (متولدین ۹۳/۰۷/۰۲ الی ۹۴/۰۷/۰۱) می‌باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان در ادامه به شرایط و نحوه ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی نیز اشاره کرد و گفت: حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان شش سال تمام می‌باشد لذا در مدارس ابتدایی ثبت نام کودکان شش سال تمام (متولدین ۹۲/۰۷/۰۲ الی ۹۳/۰۷/۰۱) به عنوان دانش آموز پایه اول مجاز است.

او با بیان این مطلب که ثبت نام دانش آموزان پایه اول به صورت حضوری و توسط اولیای محترم در مدارس انجام می‌شود؛ گفت: برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، توصیه‌های لازم به مدیران مدارس انجام شده و اولیا محترم نیز باید براساس نوبت دهی الکترونیکی انجام شده توسط مدارس به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی به مدارس مراجعه کنند.

عبدالهی با بیان اینکه ثبت نام نهایی دانش آموزان پایه اول ابتدایی منوط به ارائه تائیدیه از پایگاه سنجش می‌باشد؛ خاطرنشان کرد: ثبت نام بدون سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ممنوع است لذا باید نوآموزان به موقع به پایگاه‌های سنجش که از سوی اداره آموزش و پرورش استثنایی تعیین می‌گردد مراجعه نمایند.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دریافت وجه هنگام ثبت نام در مدارس دولتی مربوط به وجوه بیمه و کتب درسی می‌باشد؛ خاطرنشان کرد: ثبت نام دانش آموزانی که محل سکونت آنان به مدرسه نزدیک‌تر است در اولویت خواهد بود.

عبدالهی در پایان خاطرنشان کرد: به منظور پوشش کامل تحصیلی افراد ایرانی فاقد مدرک هویتی لازم که از نظر سنی امکان تحصیل را دارند با ارائه کارت حمایت تحصیلی صادره از وزارت کشور (فرمانداری ها) ثبت نام از آن‌ها صورت پذیرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking