۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

زمان انتقال پلنگ رویت شده در جزیره اشک ارومیه مشخص نیست

زمان انتقال پلنگ رویت شده در جزیره اشک ارومیه مشخص نیست
معاون اداره کل محیط زیست آذربایجان‎‌غربی با اشاره به اینکه زمان انتقال پلنگ رویت شده در جزیره اشک دریاچه ارومیه به منطقه حفاظت شده مراکان مشخص نیست گفت: زنده‌گیری این پلنگ حفاظت شده دشوار است و باید اواسط تابستان اقدام کرد.
- اخبار استانها -

حجت جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درارومیه، با اشاره به اینکه زمان انتقال پلنگ رویت شده در جزیره اشک دریاچه ارومیه به منطقه حفاظت شده مراکان مشخص نشده است اظهار کرد: زنده‌گیری این پلنگ حفاظت شده سخت و دشوار است و باید اواسط تابستان که برای آبخوری به سمت چشمه حرکت می‌کند، نسبت به زنده‌گیری آن اقدام کرد بنابراین تاکنون زمان انتقال آن به صورت دقیق مشخص نیست.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‎‌غربی تصریح کرد: انتقال این پلنگ حفاظت شده به منطقه مراکان نیز، در حد پیشنهاد بوده و مکان دقیق آن تعیین نشده است.

پلنگ ایرانی پس از 2 سال در جزیره اشک رؤیت شد

وی با اشاره به نصب ردیاب برای آگاهی از موقعیت پلنگ حفاظت شده افزود: پس از زنده‌گیری پلنگ حفاظت شده، چه در مراکان و چه در جزیره اشک دریاچه ارومیه، ردیابی در فصل تابستان در محل زندگی آن نصب شده تا مسیرهای حرکت پلنگ مشخص شود.

جباری در ادامه با اشاره به موضوع کشتار خرس نادر در یکی از روستاهای شهرستان ارومیه که اخیرا اتفاق افتاده است گفت: هم اکنون چهار نفر از عوامل اصلی آنها شناسایی و بازداشت شده و تحویل مراجع قضایی شده‌اند اما تاکنون حکم آنها صادر نشده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking