۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶

اجاره فروردین ماه شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری البرز بخشیده شد

پارک علم و فناوری البرز اخیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا و به وجود آمدن مشکلاتی برای شرکت‌های فناور بسته‌ای حمایتی برای بهبود بخشیدن به شرایط این شرکت‌ها تصویب کرده است.

عطااله ربانی در تشریح این اقدامات گفت: این اقدامات شامل بخشودگی ۱۰۰درصدی اجاره بهای واحدهای مستقر فعال مرکز رشد و پارک در فروردین ماه سال جاری، موافقت با تقاضای واحدها مبنی بر استمهال بدهی‌ها، تمدید سه تا شش ماهه مهلت هسته‌ها، شرکت‌های پیش رشد و رشد برای رسیدن به سطح بالاتر (از پیش رشد به رشد و یا رشد به پارک ) که به دلیل ویروس کرونا نتوانسته بودند استاندارهای لازم( انتقال وضعیت) را اخذ نمایند، استمهال چندماهه درخواست تمدید انعقاد قراردادهای سال جاری  و ارائه فضا  با شرایط ویژه به شرکت‌هایی که تولید محصول در مقابله با بیماری کرونا را دارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: علاوه بر این پارک با ارائه مشاوره برخط و تلفنی در زمینه نحوه اخذ مجوزها، بازاریابی،  تجاری سازی، بهبود خط تولید و ... به صورت رایگان به شرکت‌هایی که به دنبال عملکرد  در شرایط  موجود هستند توانسته کمک شایانی به این شرکت‌ها کند.

ربانی تصریح کرد: همچنین مهیا نمودن تسهیلات برای شرکت‌های موثر و فعال در مبارزه با ویروس کرونا و معرفی آنها به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای  اخذ تسهیلات  سرمایه در گردش کم بهره  و تسهیلات کم بهره ویژه تجاری سازی از دیگر اقدامات این پارک بوده است و این پارک با رایزنی، مذاکره  و مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی، سازمان غذا و دارو وسازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز مسیر را برای اخذ مجوز برای محصولات مرتبط با حوزه کرونا هموار تر کرده است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز تصریح کرد: این پارک همچنین با معرفی محصولات موثر و مورد نیاز برای مبارزه با کووید ۱۹ مانند ژل‌ها و اسپری‌های ضد عفونی کننده، تونل ضدعفونی کننده، تب سنج لیزری و ... از طریق مکاتبه با سازمان‌های مختلف و استفاده از رسانه‌ها وصدا و سیمای استان، گام مهمی در زمینه تولید محصولات مقابله با ویروس کرونا برداشته است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking