۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴

امتیازات و مشوق‌های سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی اجرا شود

استاندار ایلام گفت: مشوق های بسیار خوبی برای ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران در مناطق مرزی مصوب شده که لازم است اجرا شود.

«قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور که به ریاست دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد ، اظهار کرد: مشوق های بسیار خوبی برای ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران در مناطق مرزی مصوب شده است که باید از این ظرفیت مهم در جهت تکمیل پروژه های در حال اجرا استفاده کرد.

وی به برخی از این مشوق‌ها مانند بیمه امنیتی سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی، اختصاص ۱۰۰ درصدی اعتبارات در این مناطق، اختصاص ۵۰ درصدی یارانه سود، ۱۵ درصد مازاد بر اعتبار از محل کمک‌های فنی و اعتباری اشاره کرد و گفت: امروز در شرایط خاص اقتصادی کشور ضرورت تکمیل پروژه های مهم در حال اجرا که نقش مهمی در توسعه و اشتغالزایی دارند بر شروع و تعریف پروژه‌های جدید اولویت دارد.

استاندار ایلام در ادامه خواستار تخصیص ۱۰۰ درصدی یارانه و تسهیلات ویژه برای پروژه‌هایی که قسمت اعظم آنها اجرا شده است، شد و گفت: به صرفه ترین کار در این شرایط این است که همین پروژه هایی که در دست اجرا هستند به سرانجام برسند.

سلیمانی دشتکی خواستار شروع به کار گمرک مهران شد و گفت: شرایط اقتصادی کشور ایجاب می کند که هر چه سریعتر فعالیت گمرگ مهران در سطح ملی انجام شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، وی افزود: با توجه به تعطیل شدن صادرات، جلسه ای فوق العاده در امور مرزی برگزار شود تا به صورت ضربتی مسائل و مشکلات و موانع پیش رو از میان برداشته شود.

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking