۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲

در گفت‌وگو با مهر اعلام شد؛

قیمت شکر در بازار کنترل شد/ عرضه برنج با مشکلی مواجه نیست

قیمت شکر در بازار کنترل شد/ عرضه برنج با مشکلی مواجه نیست
کرج - رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان البرز با اشاره به اینکه قیمت شکر در بازار کنترل شده است، گفت: عرضه برنج نیز با مشکلی مواجه نیست.

رامین ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به بررسی وضعیت بازار استان و تأمین مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: در این خصوص تا قبل از توزیع شکر دولتی در بازار به دلیل افزایش تقاضای مصرف آن، شاهد تغییر نرخ شکر و افزایش قیمت آن بودیم.

وی در ادامه گفت: به دنبال توزیع شکر دولتی قیمت آن در بازار کنترل شد، در مورد دیگر اقلام نیز مشکلی در بحث گرانی وجود نداشت و اقلامی ضروری مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان مانند گوشت، مرغ، خرما و … قیمت ثابتی داشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان البرز در خصوص برنامه‌هایی که برای ادامه رصد قیمت اقلام و کالاهای اساسی بعد از ماه مبارک رمضان مدنظر است، گفت: رصد و بررسی قیمت‌ها روزانه انجام خواهد شد و در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت غیرعادی یک کالا بر روی آن متمرکز می‌شویم و اگر نیاز به اتخاذ تصمیم خاصی در مورد تغییر قیمت آن کالا باشد در ستاد تنظیم بازار مطرح می‌شود.

ربیعی در خصوص صحبت‌هایی که این روزها درباره کم شدن عرضه برنج در سطح بازار مطرح شده و عاملی در افزایش قیمت این کالا بوده است، گفت: در خصوص عرضه برنج در استان البرز اکنون مشکلی وجود ندارد، این مواردی نیز که مطرح می‌شود به دلیل شایعات است، نمونه این شایعات پاییز سال قبل بود که بیان شد کمبودهایی در راه است؛ بسیاری که نگران این موضوع بودند به سمت خریدهای چند برابری کالاهای اساسی از فروشگاه‌های بزرگ استان روی آوردند اما در نهایت ما مجدد قفسه فروشگاه‌ها را پر کردیم و شرایط نیز عادی شد.

وی تاکید کرد: در کشور به طور پیوسته تولید اقلام و کالاهای مختلف در جریان است و کشوری که تولید دارد هیچگاه دچار کمبود نمی‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان البرز با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته و همزمان با شیوع کرونا نیز به دنبال بروز برخی شایعات با افزایش تقاضا و نیاز چندین برابری به مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی مواجه شدیم، افزود: بروز این رویدادها موجب شد که در اسفندماه ۹۸ نیز به مدت چند روز با تلاطم در بازار مواجه شویم اما در نهایت واحدهای تولیدی استان برای رفع نیاز جامعه به مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی پای کار آمدند و این موضوع نیز با تولید کافی مدیریت شد.

کلیدواژه ها :قیمت کالا
منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

    website tracking