۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲

مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران خبر داد؛

راه اندازی پایگاه اطلاعات ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران

راه اندازی پایگاه اطلاعات ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران
تهران- مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران از راه اندازی پایگاه اطلاعات ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی صحرایی صبح چهارشنبه در جلسه ستاد ساخت و سازهای غیرمجاز که با حضور محمد تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران برگزار شد اظهار داشت: به منظور شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز سامانه داده و پایگاه اطلاعات ساخت و سازهای غیرمجاز توسط دفتر فنی استانداری تهران و معاونت عمرانی در حال آماده‌سازی است.

صحرایی گفت: در سطح استان تهران ساخت و سازهای غیر مجاز داریم که با توجه به کمبود نیروی انسانی امکانات شناسایی آنها دشوار است و اولین گام برای مقابله با چنین واحدهایی شناسایی دقیق آنها می‌باشد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران عنوان کرد: این سامانه با هدف جمع آوری اطلاعات مربوط به ساخت و سازهای غیرمجاز، اطلاعات شهرستان‌ها و بخش را به تفکیک در داخل حریم و خارج از حریم بر مبنای وظایف شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها احصا می‌کند.

صحرایی افزود: در شهرستان‌هایی همچون شهریار، پاکدشت و ملارد بیشترین ساخت و سازهای غیرمجاز را داریم که به تفکیک در این سامانه ارائه شده بر این اساس می‌توان مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز را ساماندهی کرد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در کشور چنین سامانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد خاطرنشان کرد: وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان‌ها بر اساس این سامانه به اطلاع فرمانداران می‌رسد و زمان مشخصی برای آنها تعیین شود تا به این موضوع رسیدگی کنند و متناسب با آن کمیسیون ماده ۹۹ و ماده ۱۰۰ برای اعمال قانون تشکیل می‌شود.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking