۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲

به منظور جلوگیری از طغیان شته؛

عملیات سمپاشی درختان سطح شهر سنندج با سموم گیاهی ارگانیک آغاز شد

عملیات سمپاشی درختان سطح شهر سنندج با سموم گیاهی ارگانیک آغاز شد
سنندج - رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات سمپاشی بهاره درختان سطح شهر با سموم گیاهی پایه ارگانیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرمین شریفی صبح امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای پیشگیری از طغیان شته‌ها، کنترل آفات گیاهی، حذف آلاینده‌ها و بهبود شادابی و رشد درختان و همچنین حفاظت از محیط زیست عملیات سمپاشی بهاره انجام می‌شود.

وی افزود: عملیات سمپاشی درختان با هدف مبارزه با آفات درختان فضای سبز شهری و نیز جلوگیری از طغیان شته انجام می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ادامه داد: با توجه به اهمیت نگهداری و حفظ درختان از انواع آفات درختان سطح شهر هر ساله در چند مرحله عملیات سمپاشی درختان انجام می‌شود.

شریفی یادآور شد: سمپاشی درختان با رعایت کامل اصول فنی و با استفاده از سموم پایه ارگانیک به صورت شبانه با دستگاه توربولاینر توسط واحد فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج و همکاری مناطق انجام می‌شود.

وی بیان کرد: از جمله آفات مهم گیاهی درختان فضای سبز شهری شته‌ها، پسیل، شپشک و نخودی هستند که آفت شته سیاه به عنوان آفت غالب که از شیره گیاهی تغذیه نموده که این شته‌ها هیچ گونه ضرر انسانی ندارند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: برای انجام عملیات سمپاشی از سم پالیزین استفاده می‌شود که علاوه بر نداشتن آسیب‌های زیست محیطی هیچ گونه آسیبی برای شهروندان ندارد.

شریفی با بیان اینکه سمپاشی درختان به مدت ده شب و هر شب از ساعت ۲۲ تا شش صبح انجام خواهد شد، اظهار داشت: از شهروندان درخواست داریم از پارک کردن خودرو حامل مواد خوراکی در معابر اصلی خودداری کرده و همچنین درب و پنجره‌های مشرف به معابر اصلی را ببندند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking