۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸

فتح خرمشهر برگ زرینی در تاریخ ۴۱ ساله انقلاب اسلامی است

فتح خرمشهر برگ زرینی در تاریخ ۴۱ ساله انقلاب اسلامی است
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام برگ زرینی در دفاع مقدس و تاریخ ۴۱ ساله ایران اسلامی است.

سردار "حمید خرم دل" در جمع خبرنگاران افزود: سوم خرداد ماه سالروز آزاد سازی خرمشهر است و در دوران دفاع مقدس وضعیتی را بوجود آورد که موجب انگیزه مضاعفی برای نظام و انقلاب و سرزمینمان شد.
وی تصریح کرد: در آن روزهای پر التهاب جنگ، نیروهای بعثی عراق خرمشهر را اشغال و اعلام کردند که تحت هیچ شرایطی امکان باز پس گیری آن وجود ندارد اما رزمندگان سپاه اسلام با همه سختی ها و استحکاماتی که دشمن فراهم کرده بود دست به کار بزرگی زدند و برگ زرینی در دفاع مقدس و حتی در طول تاریخ کشور و ۴۱ ساله انقلاب اسلامی شکل گرفت.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: به اندازه ای این پیروزی مهم و ارزشمند بود که مقام معظم رهبری درباره آن فرمودند «خرمشهرها در پیش است» و با وجود همه فشارها و تحریم ها به مردم ما امیدواری دادند که خرمشهرهای دیگر در پیش است و این موضوع یک الگو و برند در کشور ماست.
خرم دل ادامه داد: در حماسه بزرگ  فتح خرمشهر سلحشوران و رزمندگان  غیور استان کهگیلویه و بویراحمد نقش آفرین بودند و شهیدانی را تقدیم کردیم و در طول دفاع مقدس نیز رزمندگان تیپ سرافراز ۴۸ فتح سپاه استان حماسه آفرینی کردند. 
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امسال به دلیل  ویروس کرونا امکان اجرای برنامه های گرامیداشت سوم خرداد و سایر مناسبت ها به گونه ای که همه ساله برگزار می شد وجود ندارد اما  مراسم های حداقلی در سطح سپاه و نواحی به یاد رزمندگان و ایثارگران برگزار و از این حماسه آفرینی ها تجلیل خواهیم کرد.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :رزمندگان
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking