۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱

سکه ‎های کشف‌شده در شهرستان سلطانیه تقلبی هستند

سکه ‎های کشف‌شده در شهرستان سلطانیه تقلبی هستند
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از تقلبی بودن ۱۰۳ سکه‎ تاریخی و تعدادی اقلام کشف شده در شهرستان سلطانیه خبر داد.
سکه ‎های کشف‌شده در شهرستان سلطانیه تقلبی هستندبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، امیرارجمند  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در این باره گفت: طی روز‌های گذشته در عملیاتی نیروی انتظامی شهرستان سلطانیه موفق به کشف و ضبط ۱۰۳ عدد سکه و تعداد ۲۲ شی تقلبی شدند که کلیه این اقلام برای بررسی و کارشناسی به اداره کل میراث‌فرهنگی زنجان تحویل داده شدند.
او در ادامه با اشاره به نتایج بررسی‎ها عنوان کرد: پس از بررسی‎های لازم و مطالعه و کارشناسی دقیق از سوی کارشناس باستان‎شناسی اداره کل میراث‌فرهنگی زنجان، مشخص شد که نوع جنس فلز سکه‎ها از آلیاژ برنج (هم‌رنگ طلا) است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان ادامه داد:همچنین در بررسی‎ها مشخص شد جعل نقش پشت و روی سکه‎ها از روی سکه‎های دوره تاریخی ساسانی الگوبرداری شده است.
او تصریح کرد: با توجه به این موارد ۱۰۳ سکه و کلیه اقلام کشف شده جعلی و بدلی هستند و دارای هیچ‎گونه ارزش تاریخی و فرهنگی نیستند.

ارجمند خاطرنشان کرد: جرم انتسابی عاملان خرید و فروش اشیای گفته‎شده به صورت صریح در بند دو ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی ذکر شده است و باتوجه به این‎که فروشنده به جعل این اشیا اقدام کرده است، جرم انتسابی تشدید می‎شود.  
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking