۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۷

راهیابی "کوه" به جشنواره فیلمن کوتاه هامبورگ آلمان

راهیابی
فیلم کوتاه "کوه"از تولیدات حوزه هنری کردستان به ٣٦ امین جشنواره فیلم کوتاه هامبورگ آلمان راه پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، جشنواره فیلم هامبورگ که سی و ششمین دوره خود را برگزار می‌کند یکی از معتبرترین و مهمترین جشنواره‌های جهانی در زمینه فیلم کوتاه محسوب می‌گردد.

بنا به این گزارش؛ جشنواره فیلم هامبورگ مختص فیلم‌های کوتاه تا ۳۰ دقیقه می‌باشد و در این دوره در بخش موضوعی خودبا عنون"سه دقیقه به سرعت" فیلم‌های کوتاه کمتر از سه دقیقه را نیز داوری کرده است.

فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای "کوه" با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان روایتگر رویای یک پسربچه‌ی کولبر در دامنه‌ی یک کوه است.

این فیلم پیش از این در هفت جشنواره بین المللی دیگرحضور و به نمایش در آمده است.

جشنواره هامبورگ که قرار بود از ۱۳ تا ۱۹ خرداد در هامبورگ برگزار گردد، بخاطر ویروس کرونا به تعویق افتاد و قرار است در تاریخ ٦ تا ٩ نوامبرسال جاری (۱۶ تا ۱۹ آبان) در هامبورگ آلمان برگزار شود.

تیمور قادری متولد ۱۳۶۹ شهرستان کامیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی علوم تربیتی است که در زمینه فیلم‌های کوتاه و مستند فعالیت می‌نماید در بیش از ۳۰۰ جشنواره داخلی و خارجی نیز حضور داشته است.

آثار این کارگردان جوان کردستانی تاکنون بیش از ۵۰ جایزه داخلی و بین المللی را کسب کرده است و دو بار جایزه جشنواره خوارزمی برای مجموعه داستان‌های 'تابستان سرد' و 'آدرسی که من گم شده ام' را بدست آورده است.

تیمور قادری از سال ۸۶ و در سن ۱۶ سالگی با ساخت فیلم کوتاه 'مجوز' که برنده تندیس طلایی جشنواره کودکان شد، کار فیلمسازی را آغاز کرد. از جمله آثار این فیلمساز می‌توان به فیلم‌های " می‌خورد بر بام خانه"، " آغوش"، " توت".

چیدن سپیده دم"، مستند" گاندو" که در سیستان وبلوچستان تهیه نموده، اشاره کرد.

کلیدواژه ها :فیلم کوتاه
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking