۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۲

پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات مرمت کاخ موزه باغچه جوق ماکو

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات مرمت و احیای کاخ موزه باغچه جوق خبر داد.

جلیل جباری روز گذشته ۳۰ اردیبهشت در دیدار با فرماندار ماکو گفت: به طور میانگین عملیات مرمت و احیای کاخ موزه باغچه جوق از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی برخوردار است و پیش بینی می شود این مجموعه در ایام تابستان و بعد از شکست کرونا آماده بازدید علاقمندان و گردشگران داخلی وخارجی باشد.

وی از سایر برنامه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای احیای باغ کاخ موزه باغچه جوق خبر داد و افزود: تلاش می کنیم با بهره گیری از اعتبارات داخلی و مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو این مجموعه را نیز احیا کنیم.

به گزارش ایسنا،حسین عباسی، فرماندار ماکو نیز در این دیدار گفت: شهرستان به لحاظ داشتن آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری بی‌نظیر یکی از مناطق هدف گردشگری استان و کشور است و نمونه بارز آن کاخ موزه باغچه جوق ماکو  است.

وی در ادامه بر اتمام هرچه سریعتر عملیات مرمت و احیای کاخ موزه باغچه جوق تاکید کرد و گفت: این اثر تاریخی ضروری است با تسریع روند عملیات مرمت و احیای آن، درهای خود را به روی عموم علاقمندان باز کند.

فرماندار ماکو با اشاره به وجود برخی ناهماهنگی ها و تناقض ها در خصوص پاسخ به استعلامات از سوی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بر ضرورت وحدت رویه در پاسخ به استعلام ها تاکید کرد.

وی به اعتراضات برخی از شهروندان در خصوص ساخت و ساز در محدوده بافت تاریخی شهر ماکو نیز اشاره و خاطر نشان کرد: لازم است با ایجاد هماهنگی با وزارتخانه طرح نهایی ضوابط و مقررات ساخت و ساز در بافت تاریخی شهر ماکو در کوتاه ترین زمان ممکن تصویب شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking