۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۷

روستای بکتاش میاندوآب به بخش ارتقا یافت/ دستاورد‌های مقابله با کرونا مستندسازی می‌شود

روستای بکتاش میاندوآب به بخش ارتقا یافت/ دستاورد‌های مقابله با کرونا مستندسازی می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: با تبدیل روستای بکتاش میاندوآب به بخش، در تقسیمات کشوری تعداد بخش‌های آذربایجان غربی به ۴۲ رسید.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  ارومیه، علی مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که امروز در استانداری برگزار شد، گفت: با تبدیل شدن روستای بکتاش میاندوآب به بخش تعداد بخش‌های میاندوآب به ۴ و تعداد بخش‌های استان به ۴۲ بخش رسید و این روستا از امروز در طرح تقسیمی به یکی از بخش‌های استان تبدیل و صاحب بخشداری شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فرارسیدن جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز قدس، گفت: روز قدس از یادگار‌های امام راحل و در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین برگزار می‌شود، ولی امسال به خاطر شرایط خاص و حفظ سلامت مردم در مقابل کرونا با تدابیر مسئولین نظام راهپیمایی روز قدس برگزار نمی‌شود و فرمایشات گوهربار رهبر معظم انقلاب مصداق بارز اعلام انزجار مسلمانان از رژیم اشغالگر و حمایت از مردم فلسطین خواهد بود.

مصطفوی در ادامه به اقامه نماز عید فطر و تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص اشاره نمود و گفت: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونا، همانند کل کشور نماز عید فطر در مساجد محلات استان نیز برگزار می‌شود تا از ازدحام مردم در مصلی‌ها جلوگیری شود همچنین تاکید شده است نماز عید در محیط باز و غیر مسقف اقامه شود.

او به لزوم تشکیل شورای فطریه در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی به عید فطر، برای داشتن مدیریت و وحدت رویه در دریافت زکات مردمی نیازمند تشکیل شورای فطریه در استان هستیم.

مصطفوی همچنین در این جلسه به برخی مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا اشاره نمود و بازگشایی و انجام فعالیت دانشگاه‌ها از هفدهم خرداد ماه و انجام فعالیت‌های ورزشی انفرادی از اول خرداد با رعایت پروتکل‌های ورزشی خبر داد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان در ادامه به یکی از مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای مستند سازی فعالیت‌ها و اقدامات دولت و مردم در بخش‌های مختلف در زمان کرونا اشاره کرد و گفت: در استان هم مقرر شد این مستند سازی برای آگاهی نسل آینده از خدمات دولت و مردم در خصوص مجموعه تلاش‌های حاکمیتی مردم انجام و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان پیگیر آن باشد.

مصطفوی افزود: نظام سلامت علی رغم محدودیت‌ها و تحریم‌ها پیشرفت‌های زیادی داشته و ما امروز به کادر درمانی و پزشکی خود افتخار میکنیم چرا که در راستای تلاش دولت تدبیر و امید در سال‌های گذشته برای مدیریت بحران فعلی بیماری کرونا موثر واقع شده است.

معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه افزایش قیمت مردم را زجر می‌دهد، اظهار داشت: این مسئله باید در ستاد تنظیم بازار مورد توجه قرار بگیرد چرا که با وجود اینکه دولت برای تامین کالا‌های اساسی نیز تمامی تلاش خود را بکار بسته است، اما یکسری افراد به دنبال سوءاستفاده اقتصادی هستند و این امر نیاز به توجه ویژه و نظارت بیشتری در این زمینه است.

او در ادامه با تبریک روز ارتباطات و هفته روابط عمومی، روابط عمومی‌ها را پل ارتباطی بین مردم و دولت عنوان نمود که فرامین، خدمات و اقدامات دولت را به مردم اطلاع رسانی و مشکلات و مطالبات مردم را نیز به دستگاه‌های اداری منعکس می‌کنند.

در پایان جلسه از مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان تقدیر شد.  
کلیدواژه ها :میاندوآب
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking