۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۱

اعتبار دولتی گشایشگر گره کور کنارگذر شمالی ساوه

اعتبار دولتی گشایشگر گره کور کنارگذر شمالی ساوه
استاندار مرکزی گفت: تسریع در بهره برداری از کنار گذر شمالی ساوه نیازمند تخصیص اعتبارات لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی است.

سیدعلی آقازاده در جریان سفری نیم روزه به ساوه که به منظور بازدید از چند طرح عمرانی و دو واحد صنعتی تولیدی و نیز آغاز عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی آموزشی شهرداری ساوه انجام شد، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تردد پرحجم خودروهای سنگین در شهر ساوه یکی از مشکلات نابسامان ترافیکی این شهر است که بر این اساس موضوع احداث کنارگذر ساوه برای جلوگیری از تردد وسایط نقلیه سنگین از چند سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

وی طول این کنارگذر را ۲۵ کیلومتر در دو لاین رفت و برگشت اعلام کرد و افزود: هم اکنون عملیات اجرایی این پروژه عمرانی بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت عدم حمایت دولت بهره برداری از آن زمانبر خواهد بود.

استاندار مرکزی به دومین بازدید خود از کنارگذر ساوه در طول چندماه اخیر اشاره کرد و افزود: در صورتی که دولت تا پایان سال از این پروژه حمایت مالی انجام ندهد قطعا این پروژه طبق برنامه پیشرفت نخواهد داشت و در موعد اعلام شده به بهره‌برداری نخواهد رسید.

وی بهره برداری از این پروژه را نیازمند تخصیص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار دانست و افزود: در اولین فرصت از مدیرعامل شرکت زیرساخت و معاون وزیر راه وشهرسازی دعوت خواهیم کرد تا ضمن بازدید و تخصیص اعتبار مورد نیاز زمینه بهره برداری از این پروژه که با هدف تسهیل در عبور و مرور وسایط نقلیه سنگین و کاهش ترافیک شهر ساوه تعریف شده است در هفته دولت سال جاری فراهم شود.

او در خصوص تقاطع جاده یولاق و کنار گذر شمالی ساوه نیز گفت: تقاطع این محور مواصلاتی نیز تا دو هفته آینده زیر بار ترافیکی خواهد رفت و در مجموع کنار گذر شمالی ساوه در شهریورماه سال جاری با اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد تومان زیر بار ترافیک خواهد رفت.

آقازاده در ادامه به احداث مجمتع فرهنگی ورزشی ساوه (پردیس سینمایی) اشاره کرد و افزود: این پروژه یکی از انتظارات به حق مردم ساوه بود که در دهه فجر سال گذشته کلنگ زنی شده و به دلیل یک سری مشکلات موجود و داشتن معارض روند اجرایی آن با کندی مواجه شده بود.

وی بیان کرد: مجتمع فرهنگی آموزشی و  پردیس سینمایی در زمینی به مساحت چهار هزار متر با اعتبار۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از اعتبارات شهرداری پیش بینی شده و امیدواریم تا خردادماه سال آینده به بهره برداری برسد. در صورت کمبود اعتبار از اعتبارات استانی نیز برای بهره برداری از این پروژه فرهنگی استفاده خواهیم کرد.

استاندار مرکزی همچنین به بازدید از چند واحد صنعتی و تولیدی، کاشی و سرامیک و صنایع سلولزی تامین کننده وسایل بهداشتی اشاره کرد و افزود: عمده مشکلات این واحدها در خصوص موضوعات ارزی و صادراتی بود که مقرر شد از طریق وزارت صمت و بانک مرکزی پیگیری شود.

وی به بازدید از شهرک گلخانه ای آوه اشاره کرد و افزود: تامین گاز، آب و برخی زیرساخت ها و نیز تسهیلات مورد نیاز از جمله مطالبات گلخانه دارن این شهرک است که در نشستی با مسئولان ذیربط و با اتخاذ راهکارهای مناسب مشکلات آنان را برطرف خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking