۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۴

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در گرو مشارکت دستگاه های اجرایی است

تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در گرو مشارکت دستگاه های اجرایی است
اراک- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بر مشارکت حداکثری تمامی دستگاه های اجرایی استان برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد.

حجت الاسلام صفر قربان پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در راستای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب سه اقدام عملی اجرایی بایستی به طور کامل انجام شود که سازمان تبلیغات اسلامی نیز این موضوع را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: در گام نخست باید فرمایش مقام معظم رهبری، بیان ایشان و بیانیه گام دوم انقلاب برای مردم تببین شود و به منظور روشنگری بیشتر این پیام مخاطبین مختلف باید از آن بهره مند شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: برای استفاده بیشتر مخاطبین از پیام بیانیه گام دوم انقلاب باید برای چاپ کتاب‌هایی در خصوص این پیام و توزیع آن و برگزاری کارگاه‌هایی پیرامون این موضوع اقدام کرد.

قربان پور افزود: ستادهای مختلف اجرایی فعالیت‌های خود را در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب به صورت ستادی انجام دهند یعنی بخش‌های مربوط به حوزه‌های فرهنگی و غیر فرهنگی توان خود را بگذارند تا بخش‌های متعدد در بیانیه در عمل اجرا شود و در نهایت مشارکت همه جانبه بین دستگاه‌های اجرایی لازم است.

وی عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب باید امکانات لازم، روحانیون، مراکز قرآنی و… را با هم یکپارچه سازد و می‌تواند این امکانات را در اختیار سایر دستگاه‌های اجرایی قرار دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: باید فرامین مقام معظم رهبری را مطالبه کرد یعنی به طور مرتب به مطالبه عمومی و به فرهنگ جامعه تبدیل و اجرا شود و برای مطالبه گری به گروه‌های مرجع و مردمی نیاز است یعنی مراکز قرآنی، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و… باید فعال شوند.

قربان پور افزود: باید این باور در درون گروه‌های مردمی شکل پذیرد که مردم بخواهند تا مسئولین اقدامات را انجام دهند و فرمایش مقام معظم رهبری را اجرا کنند و مردم نیز در این زمینه باید مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند. به طور مثال در اجرای فرمایش رهبر معظم انقلاب در رزمایش کمک مومنانه مردم و دستگاه‌های مختلف پای کار بودند و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب نیز بایستی همین طور باشد.

وی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی برای به وجود آمدن فرهنگ مطالبه با گروه‌های مردمی و جبهه فرهنگی انقلاب همراهی می‌کند تا همگان پای کار بیایند. امیدواریم این خواست عمومی مردمی در کنار تببین فعالیت‌هایی که انجام می‌شود به همراه محتوای غنی بیانیه گام دوم افکار عمومی را بسیج کند تا یک حالت ملی به وجود آید تا فرمایش رهبری را اجرا کنیم.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking