۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۰

مدیرعامل شرکت آبفا بوشهر خبر داد

افزایش انتقال آب از خط آب‌رسانی کوثر به عسلویه

افزایش انتقال آب از خط آب‌رسانی کوثر به عسلویه
بوشهر- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزایش انتقال آب از خط آب‌رسانی کوثر به عسلویه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید حمزه‌پور بعدازظهر سه‌شنبه در بررسی وضعیت آب‌رسانی به شهرستان عسلویه اظهار داشت: برای گذر از بحران آب در شهرها و روستاها همکاری مشترکان آب در مدیریت مصرف و صرفه‌جویی امری مهم و ضروری است.

حمزه‌پور با قدردانی از همکاری دهیاران در امر حل مشکلات روستاهای عسلویه خاطرنشان کرد: جمع‌آوری انشعاب غیرمجاز و ساماندهی آن‌ها و پرداخت قبوض آب بها مصرفی از تأکیدات دهیاران عسلویه است که موردتوجه قرار دارد.

وی افزود: ۱۰ لیتر بر ثانیه از خط کوثر به منابع آب آشامیدنی شهرستان عسلویه افزوده‌شده و سرانه مصرف آب در این شهرستان از ۳۱۰ لیتر به ۳۴۰ لیتر افزایش‌یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر استفاده از آب محلی را یکی دیگر از پروژه‌ها برای تأمین آب عسلویه دانست و گفت: در این راستا ۲ حلقه چاه آب وارد مدار شده و تلاش می‌شود تا آب سد اخند به شبکه آب‌رسانی انتقال یابد.

حمزه‌پور از صدور مجوز ۲ پروژه آب‌شیرین‌کن ۵ هزار مترمکعبی در عسلویه خبر داد و بیان کرد: برای تأمین آب شهرها و روستاهای عسلویه پروژه آب‌شیرین‌کن شهری و روستایی تدوین‌شده که در مجموع به ظرفیت تولید ۱۰ هزار مترمکعب اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خاطرنشان کرد: آب‌شیرین‌کن شهری در عسلویه و روستایی در روستای هاله ساخته می‌شود و پس از انتخاب سرمایه‌گذار سال آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

کلیدواژه ها :آب و فاضلاب
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking