۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۸

واحد‌های بوم‌گردی در همه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود

واحد‌های بوم‌گردی در همه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، امسال در هر کدام از شهرستان‌های استان باید پنج واحد بوم‌گردی ایجاد شود.
- اخبار استانها -

مجید صفائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، با اشاره به نقش واحد‌های بوم‌گردی در جذب گردشگران، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، امسال در هر کدام از شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد باید پنج واحد بوم‌گردی ایجاد شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ایجاد واحد‌های بوم‌گردی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم استان دارد، افزود: این واحدها زودبازده بوده و در استان کهگیلویه و بویراحمد با بافت عشیره‌ای و سنتی به خوبی جواب می‌دهد.

صفائی با بیان اینکه تحولات خوبی در حوزه گردشگری این استان در راه است، عنوان کرد: 10 طرح گردشگری این اداره‌کل در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تایید شده و در اگر این طرح‌ها در سازمان برنامه و بودجه کشور هم به تأیید برسد باید منتظر تحولات بزرگی باشیم.

بازگشایی مراکز گردشگری اصفهان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی؛ از تراکم جمعیت جلوگیری می‌شودکرونا 37 میلیاردتومان به گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه ضرر زدگزارش| جلوه‌های ناب کمک مومنانه در نگین گردشگری جنوب / لبیک مردم سیریک به ‌فرمایشات ‌رهبری + فیلم

وی با اشاره به خسارت‌هایی که بیماری کرونا به حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی این استان وارد کرد، گفت: بالغ بر 17 میلیارد تومان به این حوزه‌ها خسارت وارد شد که این خسارت‌ها برآورد و به وزارتخانه ارسال شده است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برنامه‌های این اداره‌کل در حوزه صنایع دستی، عنوان کرد: امسال هشت کارگاه‌ صنایع دستی در شهرستان‌های مختلف استان راه‌اندازی می‌شود.

صفائی با بیان اینکه در حوزه میراث فرهنگی نیز برنامه‌های مهمی از جمله مرمت دو پل تاریخی و جذب اعتبار برای مرمت قلعه‌های تاریخی استان در دستورکار قرار گرفته، گفت: همچنین از بخش خصوصی در بحث ایجاد موزه‌های خصوصی حمایت ویژه می‌شود.

منبع : تسنیم
website tracking