۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۰

متهم فضای مجازی در اردبیل دستگیر شد

متهم فضای مجازی در اردبیل دستگیر شد
اردبیل- رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی متهم فضای مجازی توسط پلیس فتا در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی قهرمان طالع بیان کرد: خانمی که عکس‌های شخصی و خانوادگی شاکی را از صفحه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام برداشته و منتشر کرده بود توسط پلیس فتا اردبیل دستگیر شد.

وی افزود: با مراجعه شاکی و ادعای اینکه عکس‌های شخصی و خانوادگی وی توسط شخص یا اشخاصی ناشناس در گروه‌ها و کانال‌های مختلف منتشر شده، پرونده توسط کارشناسان سایبری به جریان افتاد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل در ادامه گفت: با مطالعه مستندات اولیه مبنی بر اینکه عکس‌های منتشرشده اکثراً عکس‌های مربوط به باشگاه ورزشی بانوان بوده و همچنین طی بررسی اظهارت شاکی در خصوص وجود مشکلات درون خانوادگی، کارآگاهان سایبری به یکی از دنبال کننده‌های پیج اینستاگرامی شاکی مشکوک شدند.

قهرمان طالع عنوان کرد: کارآگاهان سایبری با آنالیز مستندات دیجیتال به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد متهم با همسر اول شوهر شاکی که میانه خوبی با آن‌ها ندارد دوست بوده و رفت‌وآمد خانوادگی دارد که این امر به گمانه‌زنی‌های مأموران قوت بخشید.

وی بیان کرد: کارآگاهان پس از اقدامات فنی با دعوت از متهم و ارائه ادله دیجیتال، چاره‌ای جز اعتراف برای او نگذاشتند و ایشان در بازجویی‌های به عمل آمده اظهار داشت: با انگیزه کمک به دوست خود به منظور آبروریزی و تلافی ازدواج مجدد شوهر دوستش با شاکی اقدام به برداشت و انتشار عکس‌های خصوصی ایشان نموده است.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل افزود: با اعتراف متهم به کار خود و با هماهنگی‌های لازم مظنون پرونده دستگیر و برای ادامه روال پرونده در اختیار مقامات قضائی قرار گرفت.

کلیدواژه ها :سایبری
منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking