۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰

جمعیت استان ایلام ۵۹۸ هزار نفر است/ ثبت ۸۵۶۴ واقعه‌ی ولادت در سال گذشته

جمعیت استان ایلام ۵۹۸ هزار نفر است/ ثبت ۸۵۶۴ واقعه‌ی ولادت در سال گذشته
مدیرکل ثبت احوال استان ایلام گفت: جمعیت استان ایلام هم‌اکنون ۵۹۸ هزار نفر است که ۷۰ درصد این جمعیت در نقاط شهری و ۳۰ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

مهندس «منوچهر تیموری» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ۳۰ اردیبهشت سالروز ابلاغ سیاست‌های جمعیت توسط مقام معظم رهبری در ۱۴ بند راهگشا است به خوبی تمام موضوعات را در این زمینه دربر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برداشتن موانع ازدواج، اختصاص تسهیلات مناسب برای مادران بویژه در دوره بارداری و شیردهی و پوشش بیمه‌ای ، تحکیم بنیان و پایداری خانواده با اصلاح و تکمیل آموزش‌های عمومی و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی- ایرانی از جمله سیاست‌های کلی ابلاغی جمعیت است، گفت: توانمندسازی جمعیّت در سن کار با فرهنگ سازی راه حل بسیاری از مشکلات کنونی جامعه است که توجه به آمار جمعیتی زمینه برنامه‌ریزی بهتر را فراهم می‌کند.

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام تصریح کرد: جمعیت استان ایلام در سال ۱۳۹۸،  ۵۹۸ هزار نفر است که ۷۰ درصد این جمعیت در نقاط شهری و ۳۰ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

تیموری با بیان اینکه ۵۱ درصد جمعیت استان مرد و ۴۹ درصد را زنان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: میانگین سنی ۷۰ درصد جمعیت استان ۱۵ تا ۶۴ سال است که جمعیت طلایی محسوب می‌شود یعنی سن کار و فعالیت و تلاش است و این آمار مورد توجه برنامه‌ریزان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: ۱۵۸ هزار نفر از جمعیت استان را  میانگین سنی  ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می‌‎دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام تعداد وقایع حیاتی  در سال ۱۳۹۸ در استان را  ۸۵۶۴  ولادت، ۲۵۴۰ وفات، ۴۰۰۳ ازدواج و ۸۰۹ واقعه‌ی طلاق اعلام کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking