۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۷

تشکیل ۹ پرونده احتکار برنج در کرج

تشکیل ۹ پرونده احتکار برنج در کرج
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از تشکیل ۹ پرونده احتکار برنج در استان خبر داد.

علی اکبر مختاری در گفت و گو با ایسنا، گفت: به دنبال وصول گزارش‌هایی مبنی بر اختفاء و امتناع از عرضه برنج و احتکار آن در بازار بزرگ پاسارگاد محمدشهر کرج، واحد گشت مشترک اداره کل تعزیرات به همراه مدیریت بازرسی و نظارت اصناف ، بازرسین صنعت معدن و تجارت و بازرسین اصناف در این بازار حضور یافته و به روند قیمت‌های کالاهای اساسی نظارت کردند.

مختاری افزود: در این بازرسی برخی از واحدهای صنفی از عرصه برنج خوداری می‌کردند که برای ۹ واحد متخلف گزارش تخلف احتکار  به میزان سه میلیارد و ۲۰۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تنظیم شد.

وی در ادامه از محکومیت یک قاچاقچی لوازم خانگی در کرج هم خبر داد و گفت: پی اخبار واصله مبنی بر دپوی لوازم خانگی، تیم  گشت اداره مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی استان البرز از  فروشگاهی بازرسی به عمل آورد که لوازم خانگی با برندهای کشورهای ایتالیا، آلمان و اسپانیا به  ظن قاچاق کشف و پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به این اداره کل ارسال شد.

مختاری افزود: شعبه هفتم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز استان با بررسی و اخذ نظرات کارشناسی از دستگاه‌های مربوطه و با عنایت به آخرین دفاعیات متهم، حکم به ضبط محموله مکشوفه صادر و متهم را به پرداخت مبلغ دو میلیارد و ۳۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :برنج
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking