۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷

سرنوشت دریاچه مصنوعی کرج چه شد؟

سرنوشت دریاچه مصنوعی کرج چه شد؟
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج مخالفت آب منطقه‌ای البرز را دلیل توقف پروژه دریاچه مصنوعی و پیاده‌راه حاشیه رودخانه کرج عنوان کرد.

پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سال ۹۲ شهرداری کرج طبق تفاهم نامه‌ای با آب منطقه ای استان  موفق به اخذ مجوز احداث دریاچه مصنوعی در حاشیه رودخانه کرج (محدوده پارک چمران ) شد.

وی ادامه داد: قرار بود در ضلع غرب رودخانه کرج در این محدوده دریاچه مصنوعی و در ضلع شرقی آن نیز پیاده راه ایجاد شود ولی مدیریت جدید آب منطقه‌ای از سال گذشته این توافقات را رد کرده و با ایجاد پیاده راه و دریاچه مصنوعی مخالفت می‌کند.

وی در پاسخ به اینکه دلیل مخالف آب منطقه‌ای البرز برای اجرای این دو پروژه چیست، توضیح داد:  استدلال آب منطقه‌ای این است که مطالعات نشان می‌دهد احتمال وقوع سیل  با دبی بالا در این محدوده وجود دارد.

بضاعتی‌پور مدعی شد: اگر قرار باشد سیلی با دبی مد نظر آنها در این محدوده اتفاق بیفتد نه تنها پارک چمران بلکه کل کرج را آب فرا می‌گیرد.

وی ادامه داد: در همه شهرهای زیبا و گردشگر پذیر دنیا همزیستی مسالمت آمیزی بین رودخانه‌ها و سازه‌های شهری وجود دارد و رودخانه‌ها اغلب از وسط شهر عبور می‌کنند.

وی اظهار کرد: یعنی متخصصان و کارشناسان این کشورها احتمال طغیان و وقوع سیل را نمی‌دهند و سواد کافی ندارند که مثلاً در کنار رودخانه دریاچه مصنوعی ایجاد می‌کنند؟

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: ما آماده‌ایم همه عرصه‌های مربوط به حوزه خود را ساماندهی کنیم ولی متاسفانه برخی سنگ اندازی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking