۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

پارکینگ‌ها حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند

پارکینگ‌ها حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند
کرج - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: پارکینگ‌ها حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند در صورت تخلف برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین ربیعی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس ابلاغ سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تمام پارکینگ‌ها و انبارهای خودرو استان البرز باید موجودی خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند در غیر این صورت مشمول تخلف احتکار شده که در این رابطه با آنها برخورد قاطع قانونی خواهد شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس، سازمان صمت نیز بر اساس قواعد سامانه جامع انبارها، تمامی انبارها، سوله‌ها و مراکز نگهداری را مورد بازرسی و کنترل قرار می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: بر اساس ابلاغیه‌های کشوری وجود خودروی بدون پلاک، احتکار است چرا که اگر خودرویی چند ماه پس از فروش، بلا استفاده و بدون پلاک نگهداری شود به این معنی است که مالک آن مصرف کننده نیست و هدف دیگری را از خرید و انبار کردن خودرو دارد.

ربیعی گفت: پارکینگ‌ها به هیچ وجه حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند که در این رابطه علاوه بر مالک خودرو با مالک پارکینگ نیز برخورد قانونی می‌شود.

وی همچنین افزود: همشهریان البرزی در صورت رؤیت هر گونه انبار یا پارکینگ مشکوک خودرو، مراتب را با سامانه ۱۲۴ مطرح کنند تا به سرعت مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking