۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۵

منصوریان:

در ایران ما را نمی‌شناسند/ شرایط سخت ورزش زنان در نظر گرفته شود

در ایران ما را نمی‌شناسند/ شرایط سخت ورزش زنان در نظر گرفته شود
الهه منصوریان، ووشوكاری كه روایت مبارزه او و خواهرش در مستند «خواهران قریب» به نمایش درآمده، گفت: این مستند توانست شرایط سخت رقابت در میدان ورزشی و نگرانی كسب مدال برای ایران را به تصویر بكشد.
در ایران ما را نمی‌شناسند/ شرایط سخت ورزش زنان در نظر گرفته شودبه گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، عصر روز سه شنبه 26 مرداد 1395، مراسم رونمایی از مستند ورزشی «خواهران قریب» به تهیه كنندگی و كارگردانی حسین همایونفر در حوزه هنری برگزار شد. این فیلم، ماجرای رقابت شهربانو و الهه منصوریان در مسابقات آسیایی اینچئون است.
 
الهه منصوریان درباره این مستند بیان كرد: از زحمات آقای همایونفر برای تهیه این مستند و همچنین از حوزه هنری برای رونمایی از این فیلم در روزهای المپیك تشكر میكنم. خوشحالم كه به ورزش زنان توجه شده و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.
 
این ورزشكار تاكید كرد: كار ما ورزشكاران زن در مسابقات جهانی به مراتب سخت‌تر از رقیبانمان است چون ما با پوشش اسلامی كه به آن عقیده و علاقه داریم در این رقابتها حاضر میشویم و شاید این موضوع، در نتیجه مسابقه تاثیرگذار باشد. در چنین شرایطی، از حامیان و طرفداران و كارشناسان ورزشی، انتظار حمایت بیشتری داریم، به عنوان مثال وقتی لیلا رجبی در المپیك ریو نتوانست موفق شود، بهتر بود كارشناس ورزشی شرایط او را در نظر می‌گرفت نه این كه از عباراتی استفاده كند كه باعث دلخوری شود. خوشبختانه ما در برخورد با مردم، چیزی جز عشق و علاقه از آنها نمی گیریم، اما این انتظار را از كارشناسان و مجریان ورزشی هم داریم كه به جای سنگ انداختن در ورزش زنان، از آنها حمایت كنند و به آنها انگیزه بدهند.
 
منصوریان با اشاره به این كه فدراسیون ووشو شرایط خوبی برای ورزشكاران فراهم می‌كند گفت: این فدراسیون تا جایی كه می تواند فضای مناسبی برای فعالیت ما فراهم میكند اما در هر حال با مشكلات بودجه مواجه است و ما گاهی بدون مسابقات تداركاتی كافی، وارد مسابقات رسمی می شویم و اگر بودجه بیشتری در اختیار داشته باشد، شاهد افتخارآفرینی‌های بیشتر ووشوكاران در جهان خواهیم بود.
 
وی ادامه داد: من از 12 سالگی وارد ورزش ووشو شدم، ما در جایی زندگی میكردیم كه شرایط زندگی بسیار سخت بود و هنوز هم سخت است. سمیرم لرستان، جایی است كه مادرم هنوز هم در آنجا زندگی میكند و با همه سختیهایش حاضر نیست آن شهر را رها كند. ما سه خواهر هم در همان شرایط سخت و با امكانات كم شروع به ورزش كردیم. بسیاری از اطرافیان به خانواده ما می گفتند خوب نیست دخترها در ورزشهای رزمی فعالیت كنند اما خوشبختانه خانواده از ما حمایت كرد و ما توانستیم به عنوان سه خواهر ووشوكار در عرصه های جهانی حضور داشته باشیم.
 
الهه منصوریان افزود: مستند «خواهران قریب» به خوبی توانست شرایط سخت رقابت در میدان ورزشی و استرس و نگرانی ما برای كسب مدال برای ایران را به تصویر بكشد و از حامیان ساخت این مستند و مركز مستند سوره تشكر میكنیم. در عین حال، مستند دیگری هست كه تنها به شرایط ورزشی بسنده نمی كند و درباره زندگی ما خواهران منصوریان و خانواده مان است كه فیلمبرداری این مستند به كارگردانی سحر مصیبی به تازگی تمام شده و قرار است به زودی به مرحله تولید و پخش برسد.
 
این قهرمان ووشو درباره ساخت مستند ورزشی تاكید كرد: با این كه مدالهای زیادی آورده ایم، در ایران كسی ما را نمیشناسد كه این موضوع به دلیل محدودیتهای تلویزیون برای پخش مسابقات زنان است، در چنین شرایطی، ساخت مستندهایی از زنان ورزشكار كشورمان میتواند در روحیه دادن به زنان برای رو آوردن به ورزش و درخشیدن در جهان موثر باشد و به ما هم انگیزه بیشتری برای رقابتهای جهانی بدهد.
 
 
منبع : میزان

پربازدیدترین امروز

website tracking