۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش هرمزگان عنوان کرد

فعالیت 708 معلم تربیت‌بدنی تخصصی در مدارس هرمزگان

فعالیت 708 معلم تربیت‌بدنی تخصصی در مدارس هرمزگان
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش هرمزگان گفت: تعداد 708 معلم تربیت‌بدنی تخصصی در مدارس استان فعالیت می‌کند و 500 نفر از این تعداد معلمان ورزش دارای کارت مربیگری و داوری هستند.

علیرضا باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: اعزام تیم‌های ورزشی دانش آموزی هرمزگان به سی‌وسومین دوره مسابقات قهرمانی دانش آموزی کشور از دهم مردادماه سال جاری به استان چهارمحال بختیاری در رشته دوومیدانی آغاز و تا 15 شهریورماه ادامه خواهد داشت و تیم‌های ورزشی دانش آموزی هرمزگان تاکنون در این دوره از رقابت‌ها موفق به کسب 18 مدال شده‌اند.    

وی افزود: مدال‌های کسب شده در دوومیدانی ماده دوی امدادی و بسکتبال بوده است و در هر دو رشته، دانش آموزان هرمزگان مقام سوم را کسب کرده‌اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: به دست آوردن دو جام اخلاق در دوومیدانی و مینی‌بسکتبال از افتخارات دیگر دانش آموزان هرمزگانی است.

باقری گفت: دانش آموزان ورزشکار هرمزگانی قبل از اعزام به مسابقات در یک اردوی آمادگی شرکت می‌کنند و با آمادگی کامل به مسابقات اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: دانش آموزان ورزشکار استان در قالب 23 تیم که 16 تیم پسران و 7 تیم دختران در هفت رشته ژیمناستیک، دوومیدانی، تنیس روی میز، فوتسال، بسکتبال، هندبال و والیبال در مسابقات شرکت کردند.

این مسؤول افزود: رشته‌های مدال‌آوری چون اسکیت، کاراته، فوتبال که دانش آموزان هرمزگان از توانمندی بالایی برخوردارند دیگر برگزار نمی‌شود وگرنه دانش‌آموزان ما در این رشته‌ها حرف اول را می‌زدند.

وی ادامه داد: مسابقات دانش آموزی امسال در پنج استان چهارمحال بختیاری، مرکزی، کردستان، قم و فارس برگزار می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش هرمزگان گفت: تعداد 708 معلم تربیت بدنی تخصصی در مدارس استان فعالیت می‌کند و 500 نفر از این تعداد معلمان ورزش دارای کارت مربیگری و داوری هستند و در طول سال تحصیلی جهت ارتقای علمی آنان، مسابقات علمی و ورزشی بین آنها برگزار می‌شود.

باقری افزود: امسال در سی و سومین دوره مسابقات دانش آموزی کشور 253 نفر را به مسابقات اعزام کردیم که از این تعداد 46 نفر مربی و سرپرست 179 نفر ورزشکار پسر و 74 ورزشکار دختر بودند و این در حالی است که سال گذشته 187 نفر به مسابقات اعزام شدند.

وی اظهار کرد: در مسابقات دانش آموزان مقطع ابتدایی تعداد 6 نفر از دانش آموزان ورزشکار هرمزگان در رشته های فوتسال و والیبال توسط گروه استعدادیابی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش انتخاب شدند.

این مسؤول با اشاره به طرح‌های تحولی ورزش در واحدهای آموزشی هرمزگان گفت: طرح تحولی ورزش در مدارس برای مقطع اول ابتدایی، توسعه مهارت‌های حرکتی دویدن، راه رفتن، پریدن، دوم ابتدایی آموزش پایه حرکت‌های ژیمناستیک، سوم ابتدایی طرح سباح شنا، در مقطع چهارم ابتدایی طرح طناورز طناب زنی و پنجم ابتدایی آموزش تنیس روی میز را شامل می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش هرمزگان خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های پایه دوومیدانی برای دانش آموزان ششم ابتدایی و آموزش بسکتبال در پایه اول متوسطه از دیگر طرح‌های تحولی ملی ورزش در مدارس است.

باقری تجهیز فضاهای ورزشی مدارس را یکی دیگر از فعالیت‌های معاونت تربیت بدنی نام برد و افزود: در تمامی مدارس استان که دارای فضای ورزشی مناسبی هستند وسایل ورزشی در اختیار آن‌ها قرار داده شده است.

وی عنوان کرد: امسال نیز المپیاد درون مدرسه با دستورالعمل جدید با مشارکت اولیا در مدارس برگزار می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه امسال پیش‌بینی ما بر این است که تعداد دانش آموزان حاضر در المپیادهای ورزشی افزایش پیدا کند خاطرنشان کرد: در سال گذشته 130 هزار دانش آموز در المپیاد ورزشی حضور داشتند.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking