۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۶

نماینده پارلمان انگلیس: لندن خواهان برگزیت بدون توافق است

نماینده پارلمان انگلیس: لندن خواهان برگزیت بدون توافق است
یک نماینده آلمانی پارلمان انگلیس اعلام کرد که لندن با وجود شیوع کرونا خواهان تمدید دوران گذار پسا برگزیت برای دستیابی به توافقی با اتحادیه اروپا نبوده و یک برگزیت بدون توافق را می‌خواهد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، بحران کرونا مذاکرات برگزیت بین انگلیس و اتحادیه اروپا را موقتا به حال تعلیق درآورده است.

"ورا هوب هاوس"، از نمایندگان لیبرال پارلمان انگلیس که متولد آلمان است در گفتگو با یک رسانه آلمانی اعلام کرد که دولت انگلیس با وجود بحران کرونا خواهان تمدید مذاکرات دوران گذار پسا برگزیت که موعد آن برای پایان سال جاری میلادی مقرر شده است نیست.

وی در این باره گفت: سیاستمداران اتحادیه اروپا باید بالاخره ببینند که در اینجا چه می‌گذرد. دولت انگلیس خواهان یک برگزیت بدون توافق است.

هاوس در بخش دیگری از سخنانش گفت: افراط گرایان در حزب دولتی محافظه کار بوریس جانسون نه به مذاکرات و نه به دستیابی به توافقی با اروپا علاقه‌ای ندارند. زمان آن است که اتحادیه اروپا واقع نگر باشد.

انگلیس در 31 ژانویه سال جاری میلادی رسما از اتحادیه اروپا خارج شد و قرار است در دوران گذار پسا برگزیت که تا پایان سال جاری میلادی مقرر شده است درباره مناسبات آینده با اتحادیه اروپا مذاکراتی را انجام داده و به توافقی دست یابد.

وزیر خارجه انگلیس: هنوز برای لغو محدودیت‌های مرتبط با کرونا زود استتعداد قربانیان کرونا در انگلیس به مرز 8000 نفر رسیدسوروخین: کاهش شهرهای میزبان یورو یک فرضیه انگلیسی استتست کرونای 3 پرستار معروف انگلیسی مثبت اعلام شد+عکس

انگلیس به شدت مخالف تمدید دوران گذار است و این در حالی است که مقامات اروپایی دست یابی به نتیجه‌ای در این دوران کوتاه درباره مناسبات آینده با انگلیس را امکان پذیر نمی‌دانند.

با این حال این مذاکرات به دلیل شیوع ویروس کرونا فعلا به حال تعلیق درآمده و هیچ پیشرفتی نداشته است.

میشل بارنیر، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا درباره برگزیت هم چندی پیش به کرونا مبتلا شد.

کلیدواژه ها :آلمان آلمانی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking