۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱

مرحله کنترل بیماری کووید-19 در استان قزوین آغاز شد/ ادامه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: با همکاری مردم مرحله کنترل بیماری کووید-19 در استان آغاز شده و قزوین می‌تواند نخستین استان موفق در مبارزه با کرونا لقب بگیرد.
- اخبار استانها -

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوینبا ذکر اینکه مرحله کنترل بیماری کووید-19 در استان قزوین آغاز شده، گفت: با همکاری مردم این بیماری امروز تحت کنترل قرار گرفته و اگر همکاری مردم بیشتر شود، حتماً می‌توانیم تا آخر فروردین‌ماه نتایج قابل‌قبولی را در سطح استان بگیریم و حتی استان قزوین می‌تواند اولین استانی باشد که در مبارزه با شیوع کرونا موفق عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ البته ادامه پیدا کردن روند کاهشی مبتلایان به کووید-19 نیازمند مشارکت بیشتر مردم است و در غیر این صورت شاهد اتفاق افتادن پیک دوم شیوع کرونا در استان خواهیم بود که با توجه به رفتار مناسب مردم در روزهای اخیر احتمال کمی می‌دهیم که شیوع این بیماری دوباره اوج بگیرد.

برگزاری جشنواره رسانه‌ای با موضوع کرونا

حبیبی همچنین از برگزاری جشنواره رسانه‌ای مجازی با عنوان «کرونا را شکست می‌دهیم» خبر داد و افزود: بنا بر برآوردهای صورت گرفته تا امروز بیش از 7 هزار خبر و ویدئو در خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان قزوین در رابطه با بحران شیوع ویروس کرونا منتشر شده و به همین خاطر تصمیم گرفتیم آثار منتشر شده را در این جشنواره داوری کرده و به جوایز نفیسی را به آثار برتری که نقش مهمی در مبارزه با این بیماری داشتند، اهدا خواهیم کرد.

مسجدی در قزوین که پایگاه همدلی شد / عزم جدی جوانان برای مقابله با کرونا و خدمت به مردم + فیلمسبک‌ترین نردبان جهان در قزوین ساخته شد / تولید فوم‌های رنگی برای نخستین بار در ایرانمشکلی در تامین گوشت قرمز استان قزوین وجود ندارد

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا پایان فروردین ادامه دارد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان قزوین با بیان اینکه اجرای طرح فاصله‌گذاری برای یک هفته دیگر در استان تمدید شده است، گفت: اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا آخر فروردین‌ماه تمدید شده و هیچ تغییری در تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای برداشتن محدودیت‌های مراوده‌های اجتماعی صورت نگرفته است.

حبیبی با اشاره به آغاز فعالیت مشاغل و واحدهای صنفی کم‌خطر از ابتدای هفته آینده، ادامه داد: این تصمیم برای رفع برخی تنگناهای اقتصادی گرفته شده و با آغاز به کار این واحدها مراقبت و کنترل‌های بهداشتی جمعیت هلال احمر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تشدید خواهد شد و واحدهای صنفی در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی پلمب خواهند شد.

وی در ادامه از آغاز فعالیت بیمارستان‌های خصوصی و مطب‌ها طی روزهای آینده خبر داد و گفت:‌ برای اردیبهشت‌ماه هم درباره میزان فعالیت اصناف مختلف در ستاد مقابله با کرونا متعاقباً تصمیم‌گیری خواهد شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking