۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۵

ادامه تعمیر و بازسازی خانه‌های آسیب دیده از سیل

ادامه تعمیر و بازسازی خانه‌های آسیب دیده از سیل
استان سیستان و بلوچستان در دی ماه سال گذشته برای چندمین بار، سیل را تجربه کرد.
به گزارش افکارنیوز،

استان سیستان و بلوچستان در دی ماه سال گذشته برای چندمین بار، سیل را تجربه کرد. این سیل به بسیاری از واحد‌های مسکونی روستایی و شهری آسیب رساند.

اخبار اجتماعی - به همین منظور، برای بازسازی واحد‌های شهری ۱۲ میلیون تومان، واحد‌های روستایی ۱۰ میلیون تومان و اصلاح واحد‌های دامی ۵ میلیون تومان وام در نظر گرفته شد.

عباسعلی ارجمندی مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان درباره بازسازی و تعمیر منازل آسیب دیده گفت: در منطقه جنوبی استان، در بخش کشاورزی، مسکن و راه‌ها در حال اجرای مصوبات بازسازی هستیم و توانستیم جلوتر از برنامه کار‌ها را پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات خیلی سریع به دست نهاد‌های مربوطه رسید؛ افزود: در مجموع ۲۴ هزار واحد مسکونی آسیب دیده اند.

مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بیش از ۱۶ هزار واحد مسکونی مورد احداث و بیش از ۸ هزار واحد مسکونی مورد تعمیر و بازسازی قرار می‌گیرند. همچنین بسیاری از خانه‌ها به صاحبان تحویل داده شده اند.

ارجمندی اظهار کرد: اعتبارات این بخش تامین شده و تمام دستگاه‌های مربوطه پای کار هستند؛ بنابراین در تحویل و بازسازی خانه‌ها مشکلی وجود ندارد.

مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه در سوم فروردین ماه نیز سیلاب در استان جاری شد که این سیل نیز خساراتی به وجود آورد.

 

منبع : افکار نیوز

پربازدیدترین امروز

website tracking