۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۸

نارضایتی انگلیسی ها به دلیل دستورالعمل‌های متناقض دولت

نارضایتی انگلیسی ها به دلیل دستورالعمل‌های متناقض دولت
هزاران انگلیسی آسیب‌پذیر در برابر ویروس کرونا ، هنوز توصیه‌ای برای قرار گرفتن در قرنطینه ۱۲ هفته‌ای دریافت نکرده و به دلیل قرار نگرفتن در لیست دریافت کمک‌های دولتی در زمان قرنطینه، در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.
به گزارش افکارنیوز،

در حالی که دولت انگلیس به مردم این کشور دستورالعملی مبنی بر قرنطینه ۱۲ هفته‌ای برای قشر آسیب‌پذیر جامعه این کشور در برابر ویروس « کووید۱۹ » صادر کرده و برای آنها بسته‌های حمایتی در نظر گرفته اما برخی از انگلیسی‌ها به دلیل قرار نگرفتن در این لیست گلایه‌مند هستند.

اخبار بین الملل- هزاران انگلیسی آسیب‌پذیر در برابر ویروس کرونا ، هنوز توصیه‌ای برای قرار گرفتن در قرنطینه ۱۲ هفته‌ای دریافت نکرده و به دلیل قرار نگرفتن در لیست دریافت کمک‌های دولتی در زمان قرنطینه، در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

بر این اساس، ماه گذشته دولت انگلیس اعلام کرد که با ۱.۵ میلیون نفر تماس گرفته می‌شود و به آنها می‌گوید که باید برای ۱۲ هفته خود را در خانه قرنطینه کنند. همچنین از پزشکان عمومی نیز خواسته شد تا افراد و بیماران بیشتری را که در معرض ابتلا به ویورس کرونا قرار داشتند، شناسایی و معرفی کنند.

به نوشته ایندیپندنت، با این حال برخی مقامات دولتی اذعان دارند که «پیام‌های متناقضی» از سوی دولت درباره قرنطینه افراد منتشر شده و از طرفی، بسیاری از پزشکان عمومی نیز می‌گویند که نمی‌توانند افراد بیشتری را در لیست دریافت حمایت‌های قرنطینه‌ای از جمله سرویس تحویل مواد غذایی درج کنند.

یک شهروند انگلیسی که به گفته خودش مادری ۹۵ ساله با ناتوانی‌هایی از جمله نابینایی و ناشنوایی دارد، ضمن انتقاد از تأخیر دولت لندن برای ارائه حمایت به قشر آسیب‌پذیر جامعه، به این روزنامه گفت: «به وبسایت دولت وارد شدم و در آنجا به من گفته شد که [مادرم] در معیارهای آنها قرار نمی‌گیرد. به پزشک معالج او مراجعه کرده و خواستم او را در لیست قرار دهد. با من تماس گرفت و گفت با اینکه کاملا با من موافق است اما لیست طولانی از افرادی را دارد که [دولت] اجازه نمی‌دهد در لیست اضافه کند».

یک پزشک عمومی نیز به ایندیپندنت توضیح داد با اینکه هر روز بیماران بیشتری با او تماس می‌گیرند تا در لیست دریافت کمک‌های قرنطینه‌ای قرار بگیرند، اما از طرف دولت انگلیس به آنها گفته شده فعلا نمی‌توانند افراد دیگری را در لیست اضافه کنند.

بر اساس آمار اعلامی، تا کنون در انگلیس ۵۵۲۴۲ مبتلا به ویروس کرونا و ۶۱۵۹ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس گزارش شده است.

«نایل فرگوسن» مشاور پزشکی دولت انگلیس که در ترسیم و تدوین پاسخ دولت این کشور به بحران شیوع ویروس کرونا نقش داشته است هشدار داد که احتمال افزایش تلفات کرونا در انگلیس به بیش از ۲۰ هزار نفر وجود دارد. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس هم که به کرونا مبتلا شده، به دلیل وخامت اوضاعش به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده است.

 

منبع : افکار نیوز

پربازدیدترین امروز

website tracking