۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۶

در گفت‌وگوی ویژه خبری مطرح شد؛

غافلگیری کشورهای جهان از ویروس کرونا

غافلگیری کشورهای جهان از ویروس کرونا
آثار کرونا بر اقتصاد جهانی امشب ۲۰ فروردین ماه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور کارشناسان اقتصادی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آثار کرونا بر اقتصاد جهانی امشب ۲۰ فروردین ماه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور تیرداد احمدی کارشناس اقتصادی و علی دینی ترکمانی کارشناس مسائل مالی و اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

دینی ترکمانی کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه در ووهان چین شرایط عادی شده به طوری که کسب‌و‌کارها شروع به آغاز فعالیت های خود کرده‌اند گفت: این زمان هر چه کوتاه تر شود احتمال اینکه اقتصاد ها از رکود خارج شوند سریع تر می شود.

او با اشاره به اینکه شیرازه و نظم سازمان تولید در این رکود به هم نریخته است افزود: تمام زنجیره ها در سر جای خود قرار خواهند گرفت اما به دلیل نگرانی ها و قرنطینه سازی هایی که صورت گرفت برخی از این زنجیره ها به تعطیلی رفتند و به محض فروکش شدن کرونا دوباره بر سر جای خود باز می گردند لذا اقتصاد سریع می‌تواند به زمان قبل از دوره کرونا برگردد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه باید زمانی که نیاز بود سیاست قرنطینه سازی اعمال می شد تا هزینه‌های اقتصادی پایین بیاید ادامه داد: تمام کشورها از بیماری کرونا غافلگیر شدند، این ویروس تنها مختص به کشور ما نبود و لذا جدی گرفته نشد و رفتار کشورها در مواجهه با کرونا یکسان نیست ،ماهیت رکودی که الان به وجود آمده با رکوردهای کلاسیک متفاوت است.

در حال تکمیل...

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking