۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۴۸

شناسایی ۱۰۱ مورد تغییر کاربری امور اراضی در لرستان

شناسایی ۱۰۱ مورد تغییر کاربری امور اراضی در لرستان

کاوس رمضان زاده روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۲گشت‎ حفاظتی خودرویی اراضی کشاورزی و باغ‌های استان را رصد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در ایام تعطیلات نوروز عده‌ای با سوءاستفاده از فرصت ایجاد شده اقدام به تغییر غیرمجاز اراضی کشاورزی کرده‌اند گفت: مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تشکیل اکیپ‌های گشت‌زنی، ۱۰۱مورد تغییر کاربری شناسایی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تعداد شناسایی تغییر کاربری و تحویل اخطاریه به متخلفین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۱ درصد افزایش داشته است.

وی از مردم درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی، موضوع را از طریق سامانه ۱۳۱ که به‌صورت شبانه‌روزی و حتی در ایام تعطیل فعال می باشد ، اطلاع دهند.

مدیر امور اراضی استان لرستان تاکید کرد: با دادستان مرکز استان و شهرستان ها و نیروی انتظامی جهت اجرای تبصره یک ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی هماهنگی لازم صورت گرفت و با متخلفان برخورد قانونی شد.

رمضان زاده گفت: اقدامات ترویجی‌- آموزشی شامل توزیع بروشور و نصب بنر در معابر پرتردد و گلوگاه‌های سطح شهر و روستا توسط گشت‌های حفظ کاربری، ارسال پیامک به کشاورزان ،شوراها، دهیاران و متخلفین شناسایی شده ،اطلاع رسانی وسیع در فضای مجازی با استفاده از شبکه های بومی و محلی را از دیگر فعالیت‌های مدیریت امور اراضی در ایام نوروز امسال بود.

انتهای پیام
منبع : جماران

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking