۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۷

یخ‌کشی: با تعویق المپیک به یک وزن المپیکی فکر می‌کنم

مدعی وزن 61 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد گفت: با تعویق المپیک فرصت دارم یا یک وزن بالاتر یا یک وزن پایین‌تر کشتی بگیرم و خودم را در یک وزن المپیکی محک بزنم.
- اخبار ورزشی -

محمدباقر یخ‌کشی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به بهبود زانویش بعد از تصادف سال گذشته، اظهار داشت: اسفند ماه از سوی کادر فنی تیم ملی به اردو دعوت شدم اما تنها دو سه روز در خانه کشتی بودیم و بعد به خاطر کرونا، اردو تعطیل شد. به همین دلیل نتوانستم خوب تمرین کنم و فقط مرور فن و وزنه داشتم. بعد که به خانه برگشتیم، سالن ها تعطیل بودند و فعلا در خانه تمرین می کنیم.

وی ادامه داد: با برادرم مرورفن می کنم اما حقیقتش این است که نمی شود تمرین کشتی داشت و بیشتر کارم هوازی است. با هر کسی هم نمی شود تمرین کرد. 

عضو تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2018 بوداپست در مورد تعویق یک ساله المپیک، تصریح کرد: شنیدن این خبر هم به نوعی خوشحالم کرد و هم ناراحت. به هرحال بچه‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند و می خواستند 3،4 ماه دیگر در المپیک کشتی بگیرند که حالا یک سال مسابقات عقب افتاده اما در مورد خودم، حالا فرصت دارم که یا یک وزن بالاتر و یا یک وزن پایین‌تر کشتی بگیرم و خودم را در یک وزن المپیکی محک بزنم.

یخ‌کشی افزود: در این مدت فکر می کردم خیلی وزنم بالا رفته و مثلا 68 کیلو شده ام اما وقتی خودم را کشیدم، دیدم 64 کیلوگرم هم نشده‌ام و این برای رفتن به 65 کیلوگرم خوب نیست. تازه تمرین جدی هم داشته باشم باز حدود یک کیلو و نیم پایین می‌آیم. حالا باید فکر کنم ببینم وضعیت به چه شکل خواهد شد.

این کشتی‌گیر مازندرانی با تاکید بر اینکه مردم «قلعه پایان» برای عدم گسترش ویروس کرونا تلاش زیادی دارند، گفت: اکثرا مردم در خانه مانده‌اند، محله مان را هم بستند که نه کسی بتواند وارد شود و نه خودمان از این محدوده بیرون برویم. امیدوارم هر چه زودتر وضعیت کل جهان بهبود پیدا کند و به زندگی عادی برگردیم.

کلیدواژه ها :کشتی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking