۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱

زاهدی؛

غفلت از شرایط پساکرونا تبعات سنگینی دارد

غفلت از شرایط پساکرونا تبعات سنگینی دارد
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرایط پساکرونا تهدید اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی برای کشور است که متأسفانه نادیده گرفته شده است و غفلت از شرایط پساکرونا تبعات سنگینی برای کشور دارد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمدمهدی زاهدی در جلسه علنی (سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط پساکرونا تهدید اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی برای کشور است که متأسفانه نادیده گرفته شده است و غفلت از شرایط پساکرونا تبعات سنگینی برای کشور دارد لذا مجلس دهم باید برای این شرایط وقت گذاشته و تصمیمات لازم را اتخاذ کند در غیر این صورت آیندگان ما را نمی‌بخشند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حوزه علم و فناوری نیز وزارت بهداشت و علوم و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری اقدامات بزرگی را انجام دادند، شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد و موسسات فناوری زیرمجموعه دستگاه‌های مذکور، فعال و بسیاری از لوازم مورد نیاز در حوزه ساخت کیت تشخیص کرونا، دستگاه‌های تنفس مصنوعی و استریل و ضدعفونی و تولید ماسک را تهیه کردند.

وی با اشاره به کمیسیون آموزش مجلس با وزیر آموزش و پرورش، علوم و رئیس و معاونان دانشگاه آزاد گفت: در این جلسات به تمامی مسئولان تأکید شد که اصل و اساس تمام فعالیت‌های آموزشی باید حفظ سلامتی دانش‌آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، اساتید و پرسنل باشد. همچنین تأکید شد که پروتکل وزارت بهداشت ملاک تصمیم‌گیری‌های دستگاه‌های آموزشی قرار گیرد البته مشکلات وزارت آموزش و پرورش کمتر از وزارت علوم و بهداشت در حوزه آموزشی است به نوعی که وزارت آموزش و پرورش توانسته تقریباً ۸۰ درصد سرفصل‌های درسی را در این مدت به دانش‌آموزان ارائه کند بنابراین تأکید شد که نباید برای ارائه ۲۰ درصد باقی کلاس‌ها را دایر کنند.

زاهدی گفت: در صورتی که تصمیم برای آزمون گرفته شود باید بر اساس همان سرفصل‌های ۸۰ درصدی ارائه شده باشد، همچنین همین میزان سرفصل‌ها باید ملاک آزمون کنکور قرار گیرد. همچنین قرار شد تا هفته آینده زمان برگزاری آزمون‌های استاندارد بنابر دستور وزارت بهداشت برای کنکور مشخص شود. همچنین ضروری است تاریخ دقیق از سوی آموزش و پرورش برای اتمام آزمون‌های درسی اعلام شود، در ارتباط با وضعیت آموزش عالی شایان ذکر است که موسسات غیرانتفاعی وابسته به وزارت علوم و دانشگاه‌های آزاد دچار خسارت سنگین اقتصادی شدند لذا ارائه تسهیلات لازم به این مجموعه‌ها ضروری است، در واقع یارانه خاص باید به این مراکز اختصاص یابد.

 

ایلنا

کلیدواژه ها :امنیت
منبع : جام نیوز

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking