۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۹

خزانه گیری شالیزارهای گیلان براساس تقویم زراعی آغاز شد

خزانه گیری شالیزارهای گیلان براساس تقویم زراعی آغاز شد

به گزارش خبرگزاری مهر، علی درجانی با بیان اینکه کشاورزان برای آغاز عملیات خزانه گیری و نشاکاری برنج به تقویم زراعی توجه داشته و خزانه گیری خود را بر اساس تقویم زراعی با مساعد شدن هوا آغاز کنند، افزود: کشاورزان برای اتمام شخم اول شالیزارها از بارندگی و آب‌های سطحی باید استفاده کنند.

وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر و کاهش دمای هوا، ادامه داد: کشاورزان برای آغاز عملیات خزانه گیری و نشاکاری برنج حتماً به تقویم زراعی که در اختیار مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌ها قرار گرفته توجه داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان تاکید کرد: کشاورزان گیلانی از خزانه گیری در روزهای سرد و بارانی خودداری کنند و حتماً به اطلاعیه‌های هواشناسی و توصیه کارشناسی مراکز جهاد کشاورزی توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: کشاورزان در پاکسازی انهار و کانال‌های آبیاری و محافظت از تأسیسات آبی در شرایط جوی پیشرو و همچنین اهتمام و توجه به آب گیری کامل آب بندان های موجود در روستاهای خود با بهره گیری از نزولات جوی پیشرو با شوراهای روستا و دهیاران و عوامل مرتبط همکاری کنند.

درجانی گفت: با توجه به شرایط فعلی شیوع بیماری کرونا توجه بیشتر به کشت مکانیزه موجب کاهش هزینه تولید و عدم استفاده از کارگرهای نشاکار و افزایش ایمنی و سرعت در انجام کار و خروج هر چه سریع‌تر از مزرعه می‌شود مورد تاکید فراوان است.

انتهای پیام
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking