۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۴

شیب مبتلایان به کرونا در استان سمنان رو به کاهش است

شیب مبتلایان به کرونا در استان سمنان رو به کاهش است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به اینکه شیب مبتلایان به کرونا در استان رو به کاهش است، گفت:این مسئله به‌منزله مهار کرونا نیست و مردم باید به توصیه‌ها توجه کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه از طریق فضای مجازی ضمن تشریح آخرین مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۳ فروردین طبق روال گذشته برقرار است.

او با اشاره به اینکه شیب مبتلایان به کرونا در استان سمنان رو به کاهش است، افزود: این مسئله به‌منزله مهار و کنترل کرونا نیست و مردم باید به توصیه‌ها توجه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با تأکید بر اینکه در این مدت جهاد گران عرصه تولید فعالیت خود را باقوت ادامه می‌دهند و توقفی در حوزه فعالیت واحد‌های تولیدی وجود ندارد، یادآور شد: همه واحد‌های تولیدی در امر تولید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال خواهند بود.

خجسته پور بابیان اینکه رعایت بهداشت فردی و اجتماعی باید در دستور کار مدیران این واحد‌های تولیدی قرار گیرد، بیان کرد: تعطیلی صنوف غیرضروری تا ۲۳ فروردین ادامه دارد و سایر صنوف نیز در این مدت باید مطابق با روال گذشته فعالیت کنند.

او با تأکید بر اینکه با واحد‌های صنفی متخلف در این مدت در اولویت است، تصریح کرد: از ۲۳ فروردین کسب‌وکار‌ها به دودسته کسب‌وکار‌های کم‌خطر و کسب‌وکار‌های پرخطر تقسیم می‌شود.

معاون استاندار سمنان دراین‌باره بیان کرد: کسب‌وکار‌های کم‌خطر از ۲۳ فروردین با رعایت نکات بهداشتی کار خود را آغاز می‌کنند و کسب‌وکار‌های پرخطر که لیست آن به‌زودی اعلام خواهد شد همچنان تعطیل خواهند بود.

خجسته پور با اشاره به اینکه نظارت‌ها و بازرسی‌ها در این مدت تشدید می‌شود، ابراز کرد: در حوزه آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها در تمام مقاطع تحصیلی تا ۳۰ فروردین تعطیل است و اگر تصمیم جدیدی گرفته شود اطلاع‌رسانی خواهد شد.

او بابیان اینکه مقطع دکتری از یک اردیبهشت‌ماه در تمام دانشگاه‌های استان سمنان فعالیت آموزشی خود را شروع می‌کنند، گفت: اماکن مقدس و متبرکه نیز تا ۳۰ فروردین تعطیل هستند و این در حالی است که فعالیت ادارات تا ۲۳ فروردین با یک‌سوم ظرفیت نیروی انسانی و ازآن‌پس با دوسوم ظرفیت انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به اینکه یک‌سوم کارکنان به‌صورت گردشی در خانه خواهند ماند، بیان کرد: اولویت با افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای باسن بالاتر است.

خجسته پور درباره حمل‌ونقل عمومی باربری و مسافربری اظهار داشت: فعالیت این بخش نیز همانند گذشته با رعایت نکات بهداشتی ادامه دارد، اما منع آمدوشد برای خودرو‌های شخصی غیربومی همچنان تا ۳۰ فروردین‌ماه وجود دارد.

او با تأکید بر اینکه امکان ورود خودرو‌های غیربومی به استان سمنان وجود ندارد، یادآور شد: در چهار ایستگاه اصلی استان سمنان نیرو‌های هلال‌احمر مستقر هستند و افرادی که از طریق ریلی وارد استان می‌شوند سلامت آن‌ها کنترل می‌شود.

معاون استاندار سمنان در پایان با اشاره به اینکه درباره فعالیت تالار‌های عروسی با توجه به تعویق تعداد زیادی از مجالس عروسی که موجب نگرانی بسیاری از زوج‌ها شده است در آینده نزدیک بررسی می‌شود، تصریح کرد: کم‌خطر یا پرخطر بودن تالار‌های عروسی در آینده اعلام خواهد شد.

انتهای پیام / م

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking