۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۳

تولید ۱۱۰ هزار ماسک توسط مددجویان بهزیستی مازندران

تولید ۱۱۰ هزار ماسک توسط مددجویان بهزیستی مازندران

فرزاد گوهردهی جمعه شب در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود : کمبود و محدودیت اقلام بهداشتی با شیوع ویروس کرونا جامعه بهزیستی مازندران را از همان روزهای نخستین پای کار آورد و تاکنون نیز تقریبا نیازهای اساسی بهزیستی توسط خود این مجموعه رفع شده است. 

وی با اشاره به فعالیت ۱۸۶ نفر از جامعه بهزیست استان در تولید اقلام بهداشتی ، گفت : این افراد در قالب کارگاههای گروهی با ۱۳۰ عضو و کارگاه های خانگی با ۵۶ عضو به عنوان همیار سلامت و مجموعه های تحت پوشش بهزیستی مشغول تولید تجهیزات بهداشتی هستند. 

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه حدود ۶۰ هزار عدد ماسک توسط این گروه ها تولید شد ، افزود : ۵۰ هراز عدد ماسک نیز توسط گروه های مشارکت با مدیریت بهزیستی تولید شده است. 

گوهردهی توضیح داد : ۲۲ هزار ماسک از این تعداد در میان مراکز بهزیستی ،  ۶۳ هزار عدد در میان جامعه هدف و معلولان و حدود ۹ هزار ماسک در میان پرسنل بهزیستی و بقیه هم تحویل مراکز درمانی شهرستان ها شده است.

وی همچنین از تولید بیش از یکهزار و ۵۰۰ گان بیمارستانی ( لباس مخصوص درمانی) توسط مجموعه های بهزیستی خبر داد و گفت که تمامی آنها به مراکز درمانی استان تحویل شد. 

مدیرکل بهزیستی مازندران افزود : با وجود اینکه کار در زمینه توزیع تجهیزات بهداشتی به دلیل گستردگی شیوع ویروس کرونا بسیار زیاد و نیاز به منابع گسترده دارد، اما بهزیستی مازندران با همکاری خیرین و گروه‌های همیارسلامت توانسته بخش قابل توجهی از نیازهای جامعه هدف خود را تامین و برطرف کند. 

گوهردهی بسته های معیشتی را یکی از مهم ترین اولویت های بهزیستی برای جلوگیری از آسیب پذیری کرونا عنوان کرد و گفت : با وجود اینکه تاکنون حدود پنج هزار بسته غذایی در میان مددجویان بهزیستی توزیع شده است ، اما همچنان به تداوم حضور خیرین و مردم برای حمایت بیشتری غذایی نیاز داریم. 

حدود هشت درصد از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد ۶۰ هزار نفر از بهزیستی مستمری دریافت می کنند. 

انتهای پیام
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking