۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۷

غفاری در گفتگو با دانشجو:

عمده مشکل شرکت‌های دانش بنیان گلستان در صادرات در جابه جایی پول است

عمده مشکل شرکت‌های دانش بنیان گلستان در صادرات در جابه جایی پول است
مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک، محصولات صادراتی هم تولید می‌کنند، اظهار کرد: عمده مشکل این شرکت ها، در مساله جابه جایی پول است. غفاری بیان کرد: به دلیل فضای تحریم‌ها که بر اقتصاد کشور سایه انداخته، برخی کشور‌ها تمایل به خرید محصولات ساخت ایران را ندارند و این مساله باعث بروز مشکلاتی برای پژوهشگران و فناوران می‌شود. رئیس پارک علم و فناوری گلستان افزود: شرکتی در پارک گلستان فعالیت می‌کند که تجهیزات خود را به اروپا صادر کرده و از آنجا، با نام آن کشور اروپایی به کشور‌های دیگر صادر می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری گلستان، همه تلاش خود را می‌کنند تا محصولی با کیفیت و مرغوب را به بازار

مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک، محصولات صادراتی هم تولید می‌کنند، اظهار کرد: عمده مشکل این شرکت ها، در مساله جابه جایی پول است.
غفاری بیان کرد: به دلیل فضای تحریم‌ها که بر اقتصاد کشور سایه انداخته، برخی کشور‌ها تمایل به خرید محصولات ساخت ایران را ندارند و این مساله باعث بروز مشکلاتی برای پژوهشگران و فناوران می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان افزود: شرکتی در پارک گلستان فعالیت می‌کند که تجهیزات خود را به اروپا صادر کرده و از آنجا، با نام آن کشور اروپایی به کشور‌های دیگر صادر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری گلستان، همه تلاش خود را می‌کنند تا محصولی با کیفیت و مرغوب را به بازار‌های جهانی صادر کنند.
کلیدواژه ها :فناوری
منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking