۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴

راه‌اندازی پویش «مقابله با کرونا، فرصتی برای همدلی با سالمندان»

راه‌اندازی پویش «مقابله با کرونا، فرصتی برای همدلی با سالمندان»
رئیس انجمن علمی طب سالمندان و سالمند شناسی ایران از راه‌اندازی پویش «مقابله با کرونا، فرصتی برای همدلی با سالمندان»، برای پاسخگویی به سوالات و کاهش اضطراب سالمندان در این خصوص خبر داد.

دکتر احمدی دلبری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه شیوع کرونا در کشور و جهان مشکلات جدی برای خانواده‌ها، خصوصا سالمندان و ... ایجاد کرده است، گفت: با توجه به اینکه این بیماری عوارض جدی برای افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های تنفسی مزمن، فشار خون و... دارد این افراد نیازمند توجه خاصی هستند. از آنجاییکه تنها راه نجات از این بیماری قطع چرخه انتقال و قرنطینه خانگی است، توصیه می‌شود تا نکات بهداشتی در این خصوص رعایت شود.

وی افزود: با توجه به دغدغه ایجاد شده و این موضوع که گاهی در فضای مجازی این عنوان می‌شود که بیماری کویید ۱۹ مخصوص سالمندان است، اضطراب و نگرانی مضاعفی برای خانواده‌ها ایجاد شده است. در راستای مشاوره صحیح و آگاهی‌بخشی خانواده‌ها و سالمندان و با هدف ایجاد حس امید و همدلی، متخصصان این حوزه، به‌صورت رایگان پاسخگوی سوالات احتمالی سالمندان در این خصوص خواهند بود.

دلبری ادامه داد: با توجه به شیوع روزافزونِ بیماری کرونا و افزایش اضطراب در میان سالمندان، به منظور کاهش میزان مراجعه آنها به مراکز بهداشتی درمانی و همچنین کمک به کنترل استرس خانواده‌ها، پویشی توسط انجمن علمی سالمندان ایران و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، تحت عنوان پویش «مقابله با کرونا، فرصتی برای همدلی با سالمندان» شکل گرفته است تا اساتید، متخصصین، کارشناسان و فعالان حوزه سالمندی کشور به عنوان مشاورین و افراد مرجع در این حوزه به ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود بپردازند.

به گفته وی در روز اول ۵۰ نفر از متخصصان، اساتید دانشگاه و کارشناسان و فعالان حوزه سالمندان اعلام آمادگی کردند تا از این طریق مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند. 

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking