۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خبر داد؛

مشارکت در پویش «در خانه بمانیم» در روز طبیعت

مشارکت در پویش «در خانه بمانیم» در روز طبیعت
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست با پیوستن به پویش «سیزده در خانه» در کنترل شیوع کرونا، یاری رسان جامعه بهداشتی و درمانی باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرسول همتی  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست با پیوستن به پویش «سیزده در خانه» در کنترل شیوع کرونا، یاری رسان جامعه بهداشتی و درمانی باشند.

در پیام عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمده است:

امسال برخلاف سال‌های گذشته، در بهار طبیعت مهمان ناخوانده‌ای داریم که همه جهان را غافلگیر کرده است.

همه شاهد بودیم در کشور چین حتی پس از لغو تمامی آداب و رسوم جشن بهار، بسیاری از دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه، سفر‌ها و فعالیت‌های خارج از منزل لغو شد و بسیاری از مردم برای جلوگیری از ابتلا به عفونت ویروسی کرونا، همراه با خانواده‌ها در منزل ماندند تا موفق به کنترل بیماری در کشورشان شدند.

اهمیت «در خانه ماندن» در شرایط فعلی به حدی است که علاوه بر توصیه متخصصان و مسوولان داخلی، دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ایران نیز در پیامی ضمن تبریک نوروز، با شعار «دست‌های مان کمی دورتر؛ دل‌های مان، ولی نزدیک تر» برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس از تمام ایرانی‌ها خواسته تا با ماندن در منازل و پرهیز از مسافرت و بازدید‌های نوروزی، بهار امسال را جشن بگیرند.

اکنون پس از همه تلاش‌ها در مبارزه با بیماری کووید۱۹، در آستانه آخرین مراسم ایرانیان از آیین‌های نوروزی یعنی سیزده بدر هستیم؛ یادمان باشد فرصت گشت و گذار در طول سال و دیدن طبیعت تکرار شدنی است، اما بازگشت عزیزانی که به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند تکرار شدنی نیست و از لذت بودن در کنارشان برای همیشه محروم خواهیم شد.

پس با همدلی و همیاری و در راستای ارج نهادن به سلامتی خود و اطرافیان به عنوان یکی از بزرگترین و با ارزش‌ترین نعمت‌های خدا، با پیوستن به پویش «سیزده در خانه» به مبارزه خود با این بیماری نامیمون ادامه می‌دهیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking