۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲

سلطانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عرضه دام کماکان در حال انجام است

مدیر عامل اتحادیه دامداران گفت: علی رغم گسترش ویروس کرونا و انباشت دام در واحدها، عرضه کماکان در حال انجام است.

سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه عرضه دام کماکان در حال انجام است، اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، مقدار قابل توجهی دام روی دست دامدار باقی مانده است.

وی افزود: با توجه به شرایط مساعد تولید و مازاد عرضه بر تقاضا، مشکلی در توزیع وجود ندارد.

سلطانی قیمت هر کیلو دام سنگین را ۲۷ هزار تومان تا ۲۸ هزار تومان و دام سبک ۳۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوساله ۶۰ هزار تومان و گوشت گوسفند ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است که متاسفانه به سبب سودجویی عوامل واسطه و دلال با نرخ‌های بالاتری عرضه می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: آیا گوشت قرمز به ویروس کرونا آلوده می‌شود؟ / مشخصات فرآورده‌های دامی سالم را بشناسید 

واسطه گری و دلال بازی عامل اصلی التهاب قیمت گوشت

مدیر عامل اتحادیه دامداران با اشاره به اینکه واسطه گری و دلال بازی عامل اصلی التهاب قیمت گوشت در بازار محسوب می‌شود، بیان کرد: در حال حاضر قیمت گوشت در شمال شهر و جنوب شهر تهران با یکدیگر متفاوت است، در حالیکه قیمت لاشه در عمده فروشی نوسانی نداشته است.

سلطانی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: اگرچه با اعمال نظارت دستگاه‌های ذی ربط قاچاق دام تا حدی کنترل شده، اما این امر به معنای عدم خروج غیر قانونی دام از مرز‌های کشور نیست.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با توجه به فراوانی عرضه دام نسبت به تقاضا، میزان قاچاق در حدی نیست که بتواند با ایجاد کمبود بر التهاب قیمت در بازار دامن بزند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking